Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Překvapení, Honor 200 bude specialista na portréty a AI dostanou dva starší modely

Michal Bareš 23.05.2024
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Šéf společnosti Honor prozradil na veletrhu Viva Tech datum evropského představení telefonů Honor 200 a 200 Pro. Hodně zajímavá je spolupráce se špičkovým fotografickým studiem Harcourt a příchod aktualizace s AI do modelů Honor 90 a Magic V2.

Kapitoly článku

Studio Harcourt je špičkový fotografický ateliér s nejvybranější klientelou z řad známých hvězd, sportovců a politiků. Jeho snímky mají jedinečnou atmosféru nezaměnitelný styl práce se světlem a stínem.

Legendární portrétní studio Harcour poskytlo databázi

Logo tohoto studia se objevilo na přednášce George Zhao a z dostupných informací budou nadcházející telefonu Honor 200 a Honor 200 Pro využívat umělou inteligenci, trénovanou na databázi snímků tohoto studia, takže můžeme očekávat, že nabídne i speciální režim pro fotografování portrétů s atmosférou snímků Harcourt. Oba telefony, Honor 200 i Honor 200 Pro, budou představeny 12. června.

Styl portrétů studia Harcourt
Styl portrétů studia Harcourt
Zdroj: Harcourt

MagicOS 8.0 i pro Honor 90 a Magic V2

Kromě oznámení data představení nových modelů hovořil CEO Honoru i o nadcházejících plánech ohledně umělé inteligence. Ta je integrována do špičkového modelu Honor 6 Pro, který byl představen na letošním MWC (test najdete zde), ale v nejbližších hodinách dorazí v podobě aktualizace MagicOS 8.0 i do starších telefonů Honor Magic V2 a Honor 90.

Umělá inteligence v podání Honoru je součástí softwarové výbavy telefonu (tzv. on-device) a pracuje tedy i bez připojení k internetu. Výhodou mimo jiné je, že se vaše data nestanou potravou nějaké cloudové umělé inteligence. AI Magic Portal predikuje na základě chování uživatele a typu obsahu další kroky a rovnou nabízí možnost otevřít daný obsah v relevantní aplikaci.

Součástí systému MagicOS 8.0 je Magic Portal, první uživatelské rozhraní v oboru založené na záměrech, které rozumí chování uživatelů a zjednodušuje složité úkoly do jednoho kroku. V současné době Magic Portal podporuje 100 aplikací z oblastí, jako je cestování, produktivita, zasílání zpráv, vyhledávání, zábava, nakupování a sociální média, přičemž do budoucna se plánuje jeho záběr rozšířit.

Honor Magic 6 Pro
Honor Magic 6 Pro byl prvním telefonem Honoru s AI Magic Portal
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Umělá inteligence dostane multimodální přístup

Na akci se konala také panelová diskuse, které se zúčastnila uznávaná odbornice z oboru Dr. Justine Cassell. Diskuse se zabývala budoucností multimodální interakce a vyzdvihla, jak tato integrace zvyšuje pohodlí a ochranu soukromí uživatelů chytrých zařízení.

Ohledně multimodální interakce Dr. Justine Cassell poznamenala: „Lidé žijí multimodálně. Vzestup nositelných zařízení, jako jsou prsteny, spolu s výkonnými chytrými telefony ukazuje na rostoucí komfort při používání umělé inteligence, což zahrnuje verbální jazyk, neverbální signály, jako jsou gesta a výrazy obličeje, a paraverbální prvky, jako je intonace řeči. To předpovídá přijetí multimodálně citlivé umělé inteligence i do chytrých telefonů. Čím více modalit dokážeme zapojit do systému AI, tím více různým typům lidí můžeme skrze tento systém umělé inteligence pomoci.“

Zdroj: Chip, Honor


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud