Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Xiaomi Smart Band 8 Pro - měří kroky s přesností na 99,5 %

Michal Bareš 13.04.2024

Větší a jasnější displej, téměř dvoutýdenní výdrž na baterii, všechny potřebné senzory a hlavně nejpřesnější krokoměr ze všech fitness hodinek, které jsme kdy testovali. Navíc se prodává za skvělou cenu.

Kapitoly článku

Už předchozí model Smart Band 7 (test zde) nás zaujal extrémní přesností krokoměru, ale nástupce Smart Band 8 Pro jej dokázal překonat. Navíc má větší a jasnější OLED displej větší s plynulejším chodem a víc sportovních profilů. Obsahuje všechny důležité senzory a nechybí ani praktické funkce navíc. Výdrž na baterii je působivá, zejména v „inteligentním“ režimu.

Vysoký jas displeje a skvělé ovládání

Xiaomi Smart Band 8 Pro přináší kombinaci osvědčené kvality a vítaných novinek. Od předchozího modelu se liší napohled větším AMOLED displejem, který je nyní širší a již nemá podlouhlý tvar náramku, ale spíše připomíná chytré hodinky.

Úhlopříčka displeje se zvětšila z 1,64” na 1,74”, což je pro většinu uživatelů dobrá zpráva. Přiložený náramek se hodí zápěstí s obvodem 134 až 190 mm. Nový typ zapínání nám přišel oproti předchůdci o něco složitější, ale to se dá snadno změnit.

Xiaomi Smart Band 8 Pro
Xiaomi Smart Band 8 Pro
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Displej se ale výrazně zlepšil. Jeho maximální jas je nyní 600 cd/m2, což znamená že při tréninku na slunci nebudete mít žádné problémy s čitelností obsahu. Díky světelnému senzoru se navíc jas automaticky přizpůsobuje prostředí. Displej má nyní 60Hz obnovovací frekvenci se znatelně plynulejším pohybem obsahu.

Uživatele s horším zrakem potěší velké písmo. Pokud chcete, můžete samozřejmě aktivovat AOD (Always On Display), který sice sežere více energie, ale vždy vám okamžitě ukáže přesný čas a další informace, ocenili bychom ale možnost regulace intenzity podsvícení AOD, protože na automat je i v tmavém prostředí příliš jasný.

Ovládání probíhá výhradně prostřednictvím dotykové obrazovky, na těle náramku nenajdeme žádná tlačítka. V provozu to ale funguje na jedničku. Uživatel si dokonce může nastavit různé druhy vibrací pro různá oznámení.

Trochu nám ale vadilo chování trackeru se zapnutými stopkami, které prakticky deaktivují všechny ostatní funkce, včetně zobrazení času. Předchůdce také podporoval hlasové příkazy přes Amazon Alexa, což už neplatí, ale to je v podstatě drobnost.

Xiaomi Smart Band 8 Pro
Některé "sportovní aktivity" jsou až k smíchu
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Výdrž na baterii a nejvyšší přesnost krokoměru

Baterie Xiaomi Smart Band 8 Pro má nyní kapacitu 289 mAh, minulý model disponoval 235mAh akumulátorem. Rozdíl to není velký, spíše jen kompenzuje větší a svítivější displej. Ve standardním testu každodenního provozu bez GPS vydržel náramek něco málo přes 10 dní. To je velmi dobrá hodnota, ale přesto model 7 Pro vydržel ve stejném testu přes 12 dní.

Výrobcem slibované 14denní výdrže dosáhneme, pokud na náramku zvolíme profil „Smart“ a aktivujeme tak různé úsporné funkce. Mimo jiné pak senzory měří hodnoty ve větších intervalech. Při aktivním tréninku se zapnutým GPS vydržel Smart Band 8 Pro také velmi dobrých 12 hodin.

Stejně jako předchůdce nabízí Xiaomi Smart Band 8 naprosto unikátní přesnost měření kroků. Porovnáme-li krokoměr tohoto náramku se skutečnými kroky naší testovací trasy, průměrná odchylka činí pouze zanedbatelných 0,5 procenta. Výsledky navíc zůstávají konzistentní. Odchylka naměřených hodnot mezi několika běhy je pouze 0,1 procentního bodu. Přesnější záznam trasy nikde jinde nenajdete.

Xiaomi Smart Band 8 Pro
AOD je v automatickém režimu až příliš jasný
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Spousta sportovních funkcí, ale drobné slabiny

Xiaomi rozšířilo nabídku sportovních profilů a většina uživatelů bude spokojená. Některé aktivity náramek rozpoznává automaticky, například chůzi, běh, jízdu na kole, skákání přes švihadlo, eliptický trenažér a veslování. Ne všechny ze 150 podporovaných sportovních režimů ale dávají opravdový smysl. Doslova pikantní je pak podpora aktivit, jako jsou „deskové hry“ nebo „rybaření“.

Ve výbavě najdeme senzory pro měření srdeční frekvence a sledování hladiny kyslíku v krvi, náramek umí také sledovat kvalitu spánku. Bohužel na něm nenajdeme barometrický výškoměr, zařízení pracuje pouze podle údajů o výšce určených pozicí z GPS/GNSS. Stejně tak neumí náramek měřit EKG. Náramek vydrží pod vodou až do hloubky 50 metrů, takže jej můžete bez problému používat i při plavání.

Xiaomi Smart Band 8 Pro
Xiaomi Smart Band 8 Pro umožňují nastavit typ vibračního upozornění pro různé notifikace
Zdroj: Aplikace Xiaomi Mi Fitness

Praktické funkce navíc

Spárujete-li tracker s chytrým telefonem (iOS nebo Android) prostřednictvím aplikace Xiaomi, budete mít k dispozici několik dalších funkcí, jako je například ovládání spouště fotoaparátu přes Bluetooth.

Xiaomi Smart Band 8 Pro zobrazuje upozornění instalovaných aplikací a umožňuje ovládat přehrávání hudby z mobilu, ovšem vlastní vestavěný audio přehrávač a úložný prostor pro hudbu nemá.

Trochu škoda je, že zařízení nepodporuje ani mobilní bezkontaktní platby přes NFC. Můžete si však vybrat ze široké škály bezplatných a konfigurovatelných ciferníků, včetně interaktivních verzí s minihrami. Jakmile sejmete Xiaomi Smart Band 8 Pro ze zápěstí, náramek to rozpozná a automaticky zastaví všechna upozornění.

S cenou okolo 1 800 Kč představuje Xiaomi Smart Band 8 Pro opravdu lákavou volbu, pokud vám jde hlavně o přesnost zaznamenaných kroků, je momentálně dokonce volbou nejlepší.

Technická data

Xiaomi Smart Band 8 Pro


Displej/rozlišení 1,74", barevný, OLED, dotykový / 480 x 336 bodů

Výbava Bluetooth 5.3, napájecí adaptér

Přesnost krokoměru 99,5 %

Výdrž na baterii 10,2 dne

Funkce Měření srdečního tepu, měření okysličení krve, analýza spánku, sledování sportovních aktivit, notifikace, spoušť, budík, časovač, stopky, příjem hovorů, ovládání hudby

Rozměry / hmotnost 25 x 36 x 10 mm, 39 g

Výbava (40 %) 1,5

Ergonomie (40 %) 1,1

Přesnost (20 %) 1,0

Cena 1 799 Kč

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud