Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Používáte Disney+? V létě na vás možná čeká velice nepříjemné překvapení

Jakub Fišer 07.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Streamovací služba Disney+ bude další, která co nevidět zavede opatření proti sdílení hesel mezi uživateli mimo jednu domácnost. Informace z února letošního roku se nyní rozšířila, zástupci mediálního giganta Disney zveřejnili, kdy plánují nepopulární novinku zavést. Týkat se bude všech.

Kapitoly článku

Disney+ zakročí proti sdílení hesel

V únoru jsme informovali o tom, že Disney se poprvé veřejně přiznalo k tomu, že plánuje zavést funkci, která bude předplatitele odrazovat od sdílení hesel s uživateli mimo jednu domácnost. Pro provozovatele je to nad slunce jasné – když si více lidí zaplatí vlastní předplatné, stoupne zisk celé platformy.

Disney dokonce již aktualizovalo své podmínky, ve kterých se o této novotě zmiňuje. Konkrétně podmínky, které toto zakazují, platí od 25. ledna pro nové zákazníky, respektive od 14. března pro stávající klienty. Nebylo však jasné, kdy se Disney pustí do ostré kampaně proti sdílení hesel.

Mohlo by vás zajímat

Teď už je to ale mnohem jasnější. Generální ředitel celého Disney Bob Iger uvedl ve čtvrtek v rozhovoru pro stanici CNBC, že zákaz sdílení hesel je blízko a má přinést zdvojnásobení zisků plynoucích z předplatitelů.

V červnu první trhy, v září už všichni

Dokonce doslova uvedl, že první vlna „tvrdého opatření“ bude spuštěna v červnu tohoto roku. „V červnu se poprvé skutečně pustíme do řešení sdílení hesel. Jen v několika zemích na několika trzích, ale pak se výrazně rozroste a v září bude plně zavedeno,“ cituje Igera televizní stanice CNBC.

Mohlo by vás zajímat

V tuto chvíli bohužel není jasné, jaké trhy budou tzv. první na ráně a které přijdou až později. Nicméně je jasné, že nejpozději v září bude sdílení zakázáno na platformě napříč všemi trhy, na kterých Disney se svou streamovací platformou působí. Rovněž neznáme výši poplatku za sdílení hesla – například konkurenční Netflix účtuje každému extra 79 Kč měsíčně.

Na svých webových stránkách Disney+ uvádí, že je dostupné na 150 trzích po celém světě. Do Česka, Polska nebo třeba Maďarska služba dorazila v létě 2022, letos tedy speciálním opatřením proti sdílení hesel oslaví 2 roky na českém trhu.

Zdroj: CNBC, Disney


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud