Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Disney+ zavede extra poplatek: co bylo dřív zdarma, bude nyní placené

Jakub Fišer 09.02.2024
Zdroj: Thibault Penin / Unsplash

Streamovací televizní služba Disney+ plánuje zavést celkem nepopulární opatření. Po vzoru amerického Netflixu přejde na systém, kdy jedno předplatné mohou používat pouze uživatelé v rámci jedné domácnosti. Kdokoliv navíc bude muset připlatit.

Kapitoly článku

Disney+ zakazuje sdílení hesel

Společnost Disney ve středu vydala oficiální prohlášení k investorům, ve kterém glosuje úspěchy za první čtvrtletí fiskálního roku 2024. Tam se píše například o tom, že Disney+ v USA a v Kanadě ztratilo na 1,3 milionu předplatitelů. Zatímco Hulu (služba vlastněná společností Disney) přibrala 1,2 milionu nových zákazníků.

Zcela zásadní je ale novinka, kterou Disney již představilo a uživatelů se začne dotýkat toto léto. V nových podmínkách se píše, že uživatel nesmí sdílet heslo s nikým mimo jeho domácnost. To znamená, že nesmíte sdílet heslo s kamarády z jiných domovů, pouze v rámci jedné rodiny nebo zkrátka domácnosti.

Mohlo by vás zajímat

Začne od léta

Podmínky, které toto zakazují, platí od 25. ledna pro nové zákazníky, respektive od 14. března pro stávající klienty. Od léta pak Disney chce začít tyto podmínky tvrdě vymáhat, tedy přistoupí k podobnému opatření, jako vloni Netflix.

Pokud budete chtít do svého předplatného přidat extra další osobu, která s vámi však nesdílí domácnost, budete mít možnost učinit tak za nižší měsíční poplatek. Přesná výše tohoto poplatku zatím nebyla zveřejněna. Netflix kupříkladu za tuto extra službu účtuje 79 Kč měsíčně.

Služba Disney+ do Česka dorazila v létě 2022. V listopadu 2023 došlo k prvnímu velkému zdražení, předplatné aktuálně vyjde na 239 Kč měsíčně, respektive 2 390 Kč ročně. Patří tedy k těm dražším VOD platformám, protože Netflix, Voyo, HBO Max, Prima+, Skyshowtime i Amazon Prime pořídíte ještě stále pod 200 korun měsíčně.

Zdroj: Disney, The Verge


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud