Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Disney+ v dubnu: 4 novinky a oceňovaná řecká divnost

Jakub Fišer 05.04.2024
Zdroj: Thibault Penin / Unsplash

V nadcházejících 30 dnech zamíří na streamovací platformu Disney+ hned několik velmi zajímavých novinek. Některé – podle někoho ty nejlepší – už jsou ke zhlédnutí dnes. Jaké nové filmy a seriály vám doporučujeme?

Kapitoly článku

Tajemství chobotnic – od 22. dubna

V druhé polovině měsíce, přesně na Den Země, zamíří na streamovací službu dokumentární seriál o životě chobotnic jménem Tajemství chobotnic, na kterém spolupracovalo National Geographic s oceňovaným režisérem Jamesem Cameronem (Avatar, Titanic).

Zdroj: National Geographic / YouTube

Stopař – od 3. dubna

Již tento víkend můžete strávit u seriálu Stopař (v originále Tracker) od úspěšného showrunneru seriálu Legion, Bena H. Winterse. Dramatický seriál s prvky krimi sleduje Coltera Shawa, kterak cestuje po USA a řeší zločiny, na které je i policie krátká.

Zdroj: Rotten Tomatoes TV / YouTube

Přání – od 3. dubna

Pokud vás láká spíše animovaný obsah, určitě se podívejte na snímek Přání (v originále Wish) z produkce Disney a Falcon. Jde o animovanou muzikálovou komedii o tom, jakou sílu mohou mít vyřčená přání.

Zdroj: Walt Disney Animation Studios / YouTube

Zlá krev: Capote vs. labutě – od 17. dubna

V polovině dubna zamíří na Disney+ pokračování seriálu Zlá krev o znesvářených postavách šoubyznysu v minulosti. Další řada se věnuje spisovateli jménem Truman Capote, který část své úspěšné kariéry „válčil“ s newyorskou smetánkou. V hlavní roli se představí britský herec Tom Hollander.

Zdroj: FX Networks / YouTube

Chudáčci – od 27. března

Již v březnu zamířil na Disney+ fantaskní příběh Chudáčci (v originále Poor Things) z pera nekonvenčního řeckého řežiséra Yorgose Lanthimose (Humr, Zabíjení posvátného jelena). Jde o velmi zajímavou variaci na příběh o Pinocchiovi, tvůrci si zároveň brali inspiraci jak z díla Tima Burtona, tak například oceňovaného českého tvůrce Karla Zemana.

Zdroj: Totalfilm.cz / YouTube

Snímek pochází z produkce Fox Searchlight Pictures, tudíž se může na platformě Disney+ objevit necelý půlrok poté, co byl uveden do kin. Zajímavostí je také to, že film masivně uspěl na předávání cen Oscar – z 11 nominací proměnil hned 4.

Zdroj: Disney tisková zpráva, ČSFD


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud