Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Unikly informace o nové generaci konzole Xbox: na co se hráči mohou těšit?

Pavel Trousil 22.05.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Fanoušci herní konzole Xbox se patrně mají na co těšit. Microsoft totiž chystá novou generaci a podle uniklých zpráv bude hardwarově mnohem výkonnější. Přečtete si podrobnosti.

Podle nejnovějších úniků informací by čekání na novou generaci konzole Xbox mohlo být brzy u konce. Podle zasvěcených zdrojů Microsoft plánuje vydání nového hardwaru v roce 2026 a jako startovní signál nemá sloužit nic menšího než hra Call of Duty Infinity Ward. Tyto plány nedávno potvrdili spolehliví leakeři "TheGhostOfHope" a "CharlieINTEL".

Společnost Microsoft slíbila "největší technický skok v historii jedné generace hardwaru". Příští konzole Xbox, vybavená procesorem AMD Zen 5 a grafickým procesorem AMD RDNA 5, by měla svým výkonem daleko předčit současnou řadu.
 

Mohlo by vás zajímat

Nejenže Microsoft zřejmě učiní velký skok vpřed v oblasti procesoru a grafiky, ale hovoří se také o využití rychlejší paměti GDDR7 RAM, která by měla celkový výkon konzole ještě řádně zvednout. Podle spekulací by další nárůst výkonu mohla přinést i integrace zpracování umělé inteligence, díky níž by se chystaný Xbox mohl stát nejvýkonnější konzolí na trhu - přinejmenším do doby, než Sony zakontruje svou konzolí PlayStation 6.

Dalším strategickým cílem Microsoftu je dostat se s novým Xboxem na trh dříve než Sony. Microsoft doufá, že díky brzkému uvedení na trh a titulu, jako je Call of Duty, se jí podaří napsat podobný příběh úspěchu jako v případě Xboxu 360 a stát se preferovaným systémem pro fanoušky této série.

Zdroj: DailyGame, Xboxera, wccftech

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud