Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

PlayStation 5 Pro je blízko: unikají nové informace o tom, kdy vyjde

Jakub Fišer 16.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Společnost Sony se nejspíš velmi tvrdě připravuje na premiéru své nové herní konzole. V druhé polovině letošního roku již takřka jistojistě dorazí novinka s označením PlayStation 5 Pro, půjde o sub-generační obměnu, nástupce PlayStation 4 Pro z minulé generace. Co nového o připravovaném PS5 Pro víme?

Kapitoly článku

Sony tlačí na vydání PS5 Pro

Podle informací serveru The Verge Sony skutečně finišuje svoje přípravy a vyvíjí tlak na vývojáře, aby připravili své hry nejpozději během letních prázdnin.

„Zdroje obeznámené s plány společnosti Sony nám sdělily, že vývojáři jsou již nyní žádáni, aby zajistili kompatibilitu svých her s touto chystanou konzolí, přičemž se mají zaměřovat na vylepšení ray tracingu,“ uvádí The Verge.

Pokud jde o to, co o PlayStation 5 Pro (kódové označení Trinity) víme, má jít o zatím neoficiální sub-generační obměnu konzole PlayStation 5. Bude obsahovat výkonnější GPU a o něco rychlejší CPU. Všechny úniky naznačují, že PS5 Pro bude mnohem schopnější vykreslovat hry se zapnutým ray tracingem nebo dosahovat vyššího rozlišení a frekvence v určitých titulech.

Mohlo by vás zajímat

V modelovém příkladu tak s PlayStationem 5 Pro budete moci hrát hru, kterou jste doposud mohli hrát v režimu výkonu při Full HD a 60 FPS ve vyšším rozlišení, konkrétně 2K. Respektive: hra, která disponovala ray-tracingem (propracované vykreslování světelných paprsků) ve 30 FPS, nyní bude běžet v 60 FPS.

Kdy vyjde? Září až prosinec

Server WCCF Tech znovu zmiňuje dřívější spekulaci novináře Toma Hendersona, který uváděl, že PlayStation 5 Pro dorazí nejdříve v září. Tak či onak, první kusy by měly na pulty obchodů (třebaže těch virtuálních) zamířit ještě letos, nejpravděpodobněji v prosinci, aby se stihla vánoční nákupní horečka.

Zdroj: The Verge, WCCF Tech


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud