Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Počítač jako diktafon – vytvořte hlasový záznam pomocí vestavěného nástroje

Pavel Trousil 01.04.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Systém Windows 11 je vybaven aplikací pro záznam zvuku, pomocí které můžete snadno vytvářet hlasové záznamy. Nemusíte tedy kvůli tomu instalovat další nástroje. Použití záznamníku je jednoduché.

Do vyhledávacího pole systému Windows zadejte výraz „Záznam“ a klikněte na vyhledaný nástroj „Záznam zvuku“, který se tím spustí. Pokud jste jej nikdy předtím neotevřeli, systém Windows 11 jej při prvním spuštění obvykle aktualizuje na nejnovější verzi.

Záznamník
Zvykový záznam snadno vytvoříte v programu Záznam zvuku, který je součástí Windows 11.
Zdroj: Screenshot programu Záznam zvuku, redakce
záznamník
Vytvořené záznamy můžete sdílet.
Zdroj: Screenshot programu Záznam zvuku, redakce

Kliknutím na červené tlačítko nahrávání spusťte zkušební záznam zvuku. Při prvním zpuštění odpovězte na dotaz operačního systému, zda má umožnit aplikaci Záznam zvuku přístup k mikrofonu, odpovězte "Ano". Poté vyslovte krátký text a po několika sekundách klikněte na symbol Stop (zastavit záznam). 

záznamník
Záznam lze přehrát jinou rychlosti a praktické jsou značky.
Zdroj: Screenshot programu Záznam zvuku, redakce

Nahrávka se následně zobrazí v přehledu vlevo. Klikněte na něj a stisknutím tlačítka [F2] mu přiřaďte jiný název. Pomocí tlačítka [S] můžete nahrávku sdílet například v aplikaci Microsoft Teams, zatímco tlačítko [O] otevře složku, do které program soubor se záznamem uložil.

Mohlo by vás zajímat

Pokud chcete použít jiný mikrofon než ten, který byl předem vybrán pro nahrávání, například proto, že jste k počítači připojili externí webovou kameru, klikněte na nabídku výběru vlevo dole. Další možnosti najdete vpravo. Můžete zvýšit nebo snížit rychlost přehrávání a nastavit značky v záznamu. Tyto značky se později hodí pro rychlý přechod na příslušné části záznamu.

Zdroj: Microsoft


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud