Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Zklapni, Windows: jednoduchý nástroj okamžitě umlčí veškeré zvuky systému

Jiří Palyza 02.02.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Nastavení zvuku v systému Windows má v některých oblastech svá specifika. Malý bezplatný nástroj alespoň jeden ze souvisejících problémů snadno odstraní.

Eufemisticky řečeno, nastavení hlasitosti ve Windows může občas způsobit zmatek. Týká se to i hudby a videí, které jednoduše pokračují v přehrávání i poté, co jste počítač zamkli nebo se automaticky spustil spořič obrazovky.

Malý bezplatný nástroj WinMute vám pomůže Windows utišit a vždy jej ztlumit ve správný čas. Vývojář nástroje jej naprogramoval, aby zabránil nechtěnému vyrušování kolegů svým počítačem ve chvílích, kdy není u svého stolu.

Okamžité ztlumení oken: jak WinMute funguje?

Nastavení programu WinMute
Zdroj: GitHub/WinMute

WinMute je velmi minimalistický nástroj, který se po rychlé instalaci objeví přímo na Hlavním panelu. Poznáte jej podle symbolu přeškrtnutého reproduktoru. Klepnutím pravým tlačítkem myši můžete rychle změnit nastavení šikovného nástroje: v kontextové nabídce se vám zobrazí bohaté možnosti.

Máte k dispozici různé události, na základě kterých se Windows mají automatiky ztišit. A vybrat si můžete podle vlastní potřeby:

  • při zamčení počítače,
  • při vypnutí obrazovky,
  • během vypnutí,
  • v režimu spánku,
  • při odhlášení.

Dokud nenastanou vámi nastavené podmínky, Windows zvuky normálně přehrávají. Pokud dojde ke ztišení systému na základně změny stavu, který jste definovali, po opětovném přihlášení nebo restartování počítače se hlasitost automaticky obnoví na předchozí úroveň.

Kromě událostí, které zvuky umlčují, také můžete definovat časové intervaly, kdy chcete klid. Stačí definovat začátek a konec, a ve vymezeném časovém období si můžete užívat naprosté ticho.

Pokud byste si chtěli program vyzkoušet, stáhnout si jej můžete z vývojářského repozitáře GitHub.

Zdroj: GitHub/lx-s

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud