Je to už přes 4 roky, kdy Huawei padl kvůli sankcím americké vlády v nevoli většiny západního světa a jeho produkty ztratily sílu na trhu. Hlavní škodu nese to, že Huawei byl zbaven přístupu k licencovanému systému Android, tudíž nemůže zákazníkům v Evropě nabízet Google Mobile Services. Jeho telefony tedy postrádají licencovaný obchod Google Play, platební službu Google Pay a další.
Honor a Huawei? Rozhodně ne
Honor býval dceřinou značkou Huawei. Po kontroverzi, a po tom, co se Huawei začal v Evropě potápět, se Honor oddělil a nyní zaujímá celkem zajímavou pozici na spoustě evropských trhů. Generální ředitel George Zhao se v rozhovoru vyjádřil k tomu, jak moc je pravděpodobné, že by obě firmy znovu navázaly spolupráci.
Zhao okamžitě popřel veškeré spekulace a internetové drby o tom, že by mezi oběma značkami mělo dojít k novým vazbám. Odpověď je celkem rezolutní. Označil Huawei za „nejrespektovanějšího a největšího konkurenta pro Honor“, nicméně jakékoliv opětovné spojení obou značek je dle jeho názoru „absolutně nemožné“. Na závěr své rezolutní výpovědi ještě řekl, že spojení s Huawei by mohlo Honor ohrozit.
Huawei v tuto chvíli benefituje hlavně ze zájmu v Číně. Kromě toho se specializuje na širší výčet segmentů než jen mobilní technologie (mobily, tablety, notebooky a příslušenství). Honor naproti tomu přináší zajímavé inovace i na evropský trh, jako třeba skládací Magic V2 a V Purse, které se snad brzy začnou prodávat i v Česku.
Zdroj: Mydrivers