Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung se snaží o další smartphonovou revoluci: takové zařízení ještě neexistuje

Josef Mika 18.02.2024
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Samsung by mohl během několika měsíců uvést na trh naprostou světovou novinku. V čem bude nový plánovaný smartphone tak jedinečný?

Samsung je znám svými skládacími smartphony, které aktuálně nabízí už v páté generaci. Displeje řady Galaxy Z Fold a Z Flip lze snadno uprostřed přeložit. Nyní chce jít korejský výrobce ještě o krok dál. Podle informačních úniků plánuje Samsung uvést na trh již ve druhém čtvrtletí roku 2024 smartphone, jehož displej se bude skládat natřikrát. Píše o tom například server TechRadar.

Samsung by údajně mohl pomocí senzorů v pantech přizpůsobovat zobrazovaný obsah aktivně používané části displeje. Zatím není známo, zda takový smartphone přibude do portfolia Samsungu, nebo zda by mohl nahradit jiný skládací model tohoto výrobce.

Samsung plánuje revoluci ve smartphonech: objeví se brzy nový "Triple Fold"?

Samsung prototyp
Samsung představil prototyp skládacího smartphonu s trojitým displejem již v roce 2021.
Zdroj: @Hamilton_NMN / síť X

Samsung představil prototyp svého "Triple Fold" už v roce 2021. Podle komentáře insidera @Tech-Reve na Platformě X je skutečnost, že by smartphone s revolučním displejem mohl nyní přijít na trh tak rychle, způsobena tím, že o podobný koncept usiluje také čínský výrobce Huawei.

Proslýchá se totiž, že právě Huawei ve druhém čtvrtletí letošního roku takové zařízení na trh uvede. Samsung je proto pod tlakem, aby obhájil svou roli průkopníka v oblasti skládacích smartphonů. Je tak možné, že nový smartphone bude k dispozici už na příští akci Unpacked mezi červnem a srpnem 2024.

Zdroj: TechRadar

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud