Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Skládací telefon na druhou: Samsung představuje zcela nový smartphone

Josef Mika 09.01.2024
Zdroj: Samsung Display 2023

Samsung ukázal na právě probíhajícím veletrhu CES nový koncept chytrého telefonu. Nazývá ho "Flex In Out" a nabízí naprostou všestrannost. Má potenciál otevřít novou kapitolu v návrzích skládacích zařízení a udělat tyto přístroje lehčí, tenčí a možná i dostupnější.

Na veletrhu spotřební elektroniky CES představil jihokorejský Samsung koncept telefonu, který by mohl posunout návrhy v oblasti skládacích zařízení na novou úroveň. Prototyp přístroje "Flex in & Out Flip" zaujme skládacím displejem, který lze nejen otevírat a zavírat klasickým způsobem, ale nabízí také možnost ohnout jej opačně – dozadu. Displej s úhlopříčkou 6,7 palce, srovnatelný s Galaxy Z Flip 5, lze používat i v zavřeném stavu.

Když je displej ohnutý dozadu, jedna strana je větší, aby nezakrývala fotoaparát. Tato inovativní funkce nabízí nejen přidanou estetickou hodnotu, ale také praktické výhody. Rozšířená plocha displeje umožňuje zobrazení ikon v nabídce rychlého nastavení, času, stavu baterie nebo ovládání médií.

Samsung Flex in & Out: na nový koncept převedený do praxe si pravděpodobně ještě několik let počkáme

Koncept Flex in & Out
Takto by mohly vypadat budoucí skládací telefony Galaxy od Samsungu. Koncept Flex in & Out byl představen už loni.
Zdroj: Samsung Display

Navzdory slibnému konceptu zůstává nejoblíbenějším skládacím telefonem na světě Galaxy Z Flip. Samsung však projevuje zájem o další rozvoj konceptu "Flex in & Out" pro své skládací zařízení ve tvaru knihy. Video společnosti Samsung Display dává nahlédnout do konceptu modelu podobnému Galaxy Z Fold, který lze zavřít jako knihu a ohnout dozadu.

Budoucnost tohoto zajímavého konceptu se teprve ukáže a bude nejspíš trvat několik let, než bude realizován v podobě spotřebitelského telefonu, který by byl k dostání na trhu. Do té doby bude Samsung pravděpodobně dál pracovat na funkcích, které maximálně využijí jedinečnou schopnost smartphonu sklápět vnitřní displej dopředu i dozadu.

Zdroj: Samsung, cnet.com

Zdroj: YouTube

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud