Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Používáte tyto telefony od Samsungu? Něco byste měli vědět o aktualizacích

Jakub Fišer 03.04.2024
Zdroj: Samsung / oficiální press kit

Samsung je znám tím, že své mobilní telefony podporuje velmi dlouho, výjimkou dřív nebylo 4–5 let, u nových vlajkových modelů je to dokonce 7 roků. Ale pozor, telefony série Galaxy S20 nyní dle očekávání o své pravidelné měsíční aktualizace přijdou. Pokud patříte k uživatelům, měli byste to vědět!

Kapitoly článku

Konec aktualizací pro Galaxy 20

Dle oficiálních informací Samsung během včerejška zveřejnil aktualizaci bezpečnostních záplat datovanou na duben 2024. Tato aktualizace dorazila na celou řadu telefonů korejského výrobce, mimo jiné i na telefony Galaxy S20 a Note 20.

Nicméně šlo o poslední takto pravidelnou měsíční aktualizaci, inkriminované Samsung telefony se totiž vlivem stáří přesouvají do tzv. čtvrtletního režimu.

Co to znamená? To znamená, že výrobce již přístroje nedokáže plně podporovat, nedostanou například již další verzi operačního systému Android. Kromě toho výrobce nemá kapacitu na to, aby dokázal zajistit bezpečnostní updaty každý měsíc a proto frekvenci sníží na 4 za rok.

Mohlo by vás zajímat

Jaké telefony Samsung brzy přijdou o podporu?

Kromě telefonů Galaxy S20 se to týká i několika dalších řad, konkrétně těchto 10 přístrojů:

Galaxy Z Flip 5G
Galaxy Z Fold 2
Galaxy S20 Ultra
Galaxy S20+
Galaxy S20
Galaxy S20 FE
Galaxy Note 20 Ultra
Galaxy Note 20

Samsung Galaxy S20 telefony
Zdroj: Daniel Romero / Unsplash

Všechny tyto smartphony přišly na trh s Androidem ve verzi 10 a byly postupně aktualizovány na Android 13 s grafickou nadstavbou One UI 5.1.1. To odpovídá 3 velkým aktualizacím. 4 roky aktualizací budou dokonány příští rok v dubnu, kdy všechny výše uvedené telefony obdrží poslední bezpečnostní aktualizaci.

Zdroj: Samsung, 9to5Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud