Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konečně: design důležité aplikace v Androidu se mění, původní vzhled se nikomu nelíbil

Jakub Fišer 09.04.2024
Zdroj: Daniel Romero / Unsplash

Nevšimli jste se, že by se výchozí androidová aplikace Zprávy pro odesílání SMS a chatování poslední dobou nějak často měnila? Je to tak, Google dokonce zatáhl „záchrannou brzdu“ a změnil jednu celkem zásadní novinku, kterou představil v nedávné době. Oč jde?

Kapitoly článku

Nechtěná novinka v aplikaci Zprávy

Zprávy jsou u androidových telefonů výchozí aplikací nejen pro odesílání SMS přes síť operátora, ale také pro chatování mezi uživateli Androidu díky kodeku RCS. Je tak nasnadě, že aplikaci používají miliony lidí po celém světě.

Mohlo by vás zajímat

Doslova se jim však mění před očima. Nedávno totiž Google aplikaci Zprávy přepracoval tak, aby dolní textové pole bylo přepůlené: to znamená, že v horní části je prostor pro psaní a v dolní, oddělené části jsou pak nástroje pro vkládání obrázků, emotikon a jiných multimédií.

Uživatelé design moc přátelsky nepřijali: jednak jim připadal zbytečně odlišný a jednak se jim nelíbilo, proč tak zbytečně plýtvá místem. Ovšem jak upozornil server TheSpAndroid, společnost Google tuto změnu v nejnovější beta verzi Zpráv Google vrátila.

Design aplikace Zprávy v Androidu
Nahoře starý design z ledna, dole nový (a vlastně i původní před změnou)
Zdroj: se svolením TheSpAndroid

Možná jste si ani nevšimli…

Všem uživatelům tak již nyní – nebo brzy – bude k dispozici jednořádkové vstupní pole, podobné tomu, které vidíme v mnoha jiných aplikacích pro zasílání rychlých zpráv. Jde nepochybně o čistší vzhled, i když se zdá, že změna je v celkovém měřítku zanedbatelná.

Novinka se určitě netýká všech. Funkce s odděleným rozhraním pro úpravu textu se totiž objevila až na konci ledna letošního roku a doposud se ještě nedostala ke všem uživatelům. Pokud se vám tedy zmíněná změna v aplikaci neprojevila, nemusíte se obávat, žádná změna se vás tedy netýká.

Zdroj: TheSpAndroid


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud