Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

AI exkluzivně jen pro Galaxy S24? Samsung přináší ukázku zajímavých funkcí i do starších modelů

Josef Mika 03.03.2024
Zdroj: Samsung

Samsung překvapivě přináší některé nové lákavé funkce i do starších modelů Galaxy. Dosud je bylo možné nalézt pouze u řady S24. Mimo jiné je možné na starších zařízeních vyzkoušet funkce jako Simultánní překlad, Textový asistent, Poznámkový asistent nebo Asistent fotografií. Poradíme jak.

Kapitoly článku

Funkce podporované umělou inteligencí si mohou dopřávat především čerství majitelé smartphonů Galaxy S24. Ochutnávka funkcí AI je ale k dispozici i uživatelům starších zařízení Samsung – v aplikaci Try Galaxy.  Zde si i majitelé starších modelů můžou vyzkoušet funkce Simultánní překlad, Textový asistent, Poznámkový asistent, Asistent fotografií a Circle to Search with Google.

Vyzkoušej Galaxy

Samsung AI
Vyhledávání pouhým zakroužkováním: díky Circle to Search with Google stačí udělat na displeji kroužek a funkce spustí rychlé vyhledávání.
Zdroj: Samsung

Aplikace Try Galaxy vznikla původně pro uživatele operačního systému iOS, nyní je ovšem k dispozici všem majitelům zařízení s Androidem, tedy i starších modelů Galaxy. Nejnovější funkce řady Galaxy S24 a uživatelského rozhraní One UI 6.1 si tak může vyzkoušet podstatně větší množství uživatelů. Pro optimální funkčnost byste na Android telefonu měli mít nejnovější verzi prohlížeče Chrome.

Aktualizovaná aplikace Try Galaxy funguje jako simulátor prostředí nejnovější řady Galaxy S24. Na displeji se zobrazí domovská obrazovka nových telefonů a pomocí tutorialů a interaktivních funkcí si ji můžete procházet.

Aplikace vás seznámí s nejdůležitějšími funkcemi nové řady Galaxy S24, které využívají umělou inteligenci, a s nejnovějšími fotografickými nástroji. Můžete kliknout na jakoukoli z položek a spustit tak krátké demonstrační video, které vysvětlí princip dané funkce a její využití. Jedná se především o: 

  • Simultánní překlad: funkce zvládá obousměrný překlad hovorů a textových zpráv v reálném čase, přímo v nativní telefonní aplikaci. V současné době systém podporuje 13 jazyků. Podle očekávání mezi nimi čeština není, ale mezi podporované jazyky patří angličtina, čínština, francouzština, hindština, italština, japonština, korejština, němčina, polština, portugalština, španělština, thajština a vietnamština.
  • Asistent poznámek: uživatel si může obvyklým způsobem dělat poznámky a umělá inteligence mu z nich následně pořídí shrnutí a přehledně mu je uspořádá. Kromě toho zvládá funkce automatické formátování, kontrolu pravopisu i překlad.
  • Textový asistent: tato funkce umí upravit jazykový styl libovolné textové zprávy podle toho, pro jaký účel je určená, od formálního úředního jazyka až po hovorovou konverzaci. Umělá inteligence vestavěná do nativní klávesnice Samsung navíc umí v reálném čase překládat texty do 13 jazyků (aktuálně podporované jazyky odpovídají těm v simultánním překladači).
  • Asistent fotografií: pomocí umělé inteligence lze měnit velikost a polohu objektů v záběru, případně je úplně odstranit. Funkce Návrhy úprav zase umožňuje různé kreativní hrátky s kompozicí. Nástrojem Smazání odrazů zase automaticky odstraníme nechtěné stíny a odrazy světla.
  • Circle to Search with Google: stačí udělat na displeji kroužek a rázem vám systém vyhledá cokoli, co se v něm zobrazí, aniž byste museli opouštět aktuální aplikaci. Když si například na sociálních sítích všimnete něčeho zajímavého, jen dlouze stisknete tlačítko pro návrat na základní obrazovku, pak okolo daného objektu uděláte kroužek a okamžitě získáte výsledky inteligentního vyhledávání. 

Mohlo by vás zajímat

V aplikaci mohou uživatelé také vyzkoušet i nové grafické motivy nebo obrázky na pozadí, dostupné pro majitele modelu Galaxy S24 Ultra. Jako bonus jsou ke stažení tři typy uměleckých tapet, mj. graffiti a pop art.

Nové funkce díky aktualizacím rozhraní One UI

Samsung nedávno vydal významnou aktualizaci výchozí aplikace hodin ve smartphonech a tabletech Galaxy. Snaží se tím poskytnout i starším zařízením nejnovější funkce a vylepšení obsažená v aktuální verzi uživatelského rozhraní One UI 6.1.

Samsung Galaxy
Nové funkce UI 6.1 můžete mít i ve starších zařízeních Samsung Galaxy.
Zdroj: Anh Nhat / Unsplash

Mezi významné novinky této aktualizace patří možnost výběru přizpůsobeného pozadí budíku, které uživatelům umožňuje nastavit jako pozadí v této aplikaci osobní fotografie nebo další nabízené varianty. Kromě toho si nyní uživatelé mohou vybrat ze tří různých rozvržení budíku a přizpůsobit si tak obrazovku podle svých preferencí.

Další zajímavou funkcí je přizpůsobitelná intenzita vibrací pro každý alarm. Uživatelé si nyní mohou nastavit intenzitu vibrací pro každý budík zvlášť, aby je budil jemně nebo naopak silně.

Zdroj: Try Galaxy, SamMobile


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud