Přejít k hlavnímu obsahu

Z dvacetikoruny přišla o 2 miliony. Žena z Moravy naletěla podvodníkům

Jakub Fišer 18.03.2024
info ikonka
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Policie v sobotu informovala o alarmujícím případu internetového podvodu, při kterém starší žena z Jihomoravského kraje přišla o velký obnos peněz. Naletěla falešným investičním poradcům a naposílala jim 2 miliony korun ze svých celoživotních úspor. Bizarní je, že k investování tolika peněz jí přesvědčila pouhá dvacetikoruna.

Kapitoly článku

Podvodným investováním přišla o miliony

Kriminalisté z krajského ředitelství Jihomoravského kraje informují o starší ženě ze Znojemska, která si krátce před Vánoci 2023 vyhledala na sociálních sítích inzerát, jenž lákal na investování do kryptoměn.

Není zcela jasné, jaký byl motiv – zdali zúročený úspor či jen snaha o výdělek, respektive získání pasivního příjmu. V každém případě se poškozená žena spojila s „investičními poradci“ na internetu a domluvili se, že vyzkouší menší investici, policisté informují o částce 2 000 korun.

Kromě toho si do počítače ještě ochotně nainstalovala program pro vzdálený přístup. Jde o často používanou praktiku šmejdů, kteří po dohodě s vámi převezmou kontrolu nad vaším počítačem, což je vždycky velké riziko a měl by to pro vás být signál, že se jedná o podvod.

Mohlo by vás zajímat

20 korun a chtěla víc

Po investování prvních 2 tisíc korun žena velmi rychle vydělala 20 korun, což jí silně namotivovalo k dalšímu investování. Postupně do těchto falešných investic vložila všechny své životní úspory a nemalý obnos si ještě půjčila přes speciální nově založené konto.

„Žena si také  zřídila ve speciální aplikaci účet, kde mohla sledovat, jakým způsobem zhodnocuje své vložené prostředky. Potvrzovala také platby na různé účty,“ vysvětlují policisté z okresu Znojmo.

Celý příběh má tragický konec, jak bývá u podobných případů bohužel takřka pravidlem. Když žena zpravila podvodné investiční poradce o tom, že by chtěla vyplatit zisk, musela nejprve zaplatit 10 tisíc eur (251 tisíc korun) poplatek za předběžný výběr a následně stejně nedostala ani korunu z toho, co do „investic“ vložila.

Svým neopatrným jednáním na internetu přišla o téměř 2 miliony korun. Pokud se podobní investiční poradci ozvou i vám, ať už telefonicky, e-mailem nebo SMS zprávou, mějte se velmi na pozoru a o tom, že vás kontaktovali, raději informujte své příbuzné, pokud si nejste jisti, zdali jde či nejde o podvod.

Zdroj: Policie ČR


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme