Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Windows 12 už v polovině příštího roku? Hardwarová branže naznačuje, že Microsoft chystá překvapení

Jiří Palyza 06.12.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Rok 2023 pomalu končí a z pohledu Windows se už nic zásadního nestane. Zvěsti o Windows 12 ale kolují nadále a podle nejnovějších úniků to vypadá, že nový operační systém Microsoftu bude vydán v červnu 2024.

Kapitoly článku

Situace okolo Windows 12 je z pohledu Microsoftu vlastně naprosto jasná: Redmond se k potenciálnímu nástupci Windows 11 doposud nijak nevyjádřil. Nicméně zvěsti se šíří dál, a to zejména proto, že Windows se neustále mění. Bude to pokračovat i nadále, a to zejména v důsledku četných vstupů umělé inteligence a jejího prolínání systémem v mnoha oblastech.

Po vyjádření finančního ředitele společnosti Intel Davida Zinsnera, který na setkání s analytiky hovořil o nových úpravách systému Windows, se nyní objevila nová zpráva. I v ní jsou citováni výrobci hardwaru. Vydání Windows 12 se očekává již v červnu 2024.

Objeví se Windows 12 už v červnu 2024?

Symbol Windows 11 ztrácející se na temném pozadí
Nová Windows by se měla podle nejnovějších úniků objevit už v polovině příštího roku.
Zdroj: Sunrise King/Unsplash

Hráči technologického průmyslu vkládají do příštího roku velké naděje. Poukázali na to, že rok 2024 bude prvním rokem AI PC a očekává se, že z toho budou těžit výrobci desek MSI, Gigabyte, montážní továrny Quanta, Compal Electronics, Pegatron, značkoví výrobci Acer a koncepce ASUS.

Zpráva, která je nejnovějším zdrojem spekulací o termínu uvedení dvanáctých Windows, se týká hardwarové branže. Očekává se, že velkým tématem roku 2024 budou počítače s podporou umělé inteligence. Jde o PC, které budou osazené specializovanými čipy, podporujícími technologie AI.

Dokument cituje šéfy společností Quanta Computer a Acer, které obě na hardwarové scéně reprezentují těžkou váhu. V obsahu se uvádí, že systém Windows 12 bude vydán v červnu 2024, ale není uveden žádný zdroj.

Mohlo by vás zajímat

Nicméně o tom, že nás v příštím roce čeká další systém Windows, není pochyb. Microsoft jako vždy pracuje na každoroční aktualizaci. Zatím se ale neví, zda bude skutečně uvedena jako "Windows 12".

Stejně dobře může jít o upgrade Windows 11, plánovaný pro rok 2024. Jisté je, že v této věci kráčí hardwarová branže spolu s Microsoftem ruku v ruce. Pokud by mělo dojít ve Windows k zásadním změnám a bude potřeba nová zařízení, pro výrobce hardwaru to znamená velkou šanci na oživení trhu.

Zdroj: Seeking Alpha, CTEE


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud