Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Všichni jej používali, a pak se po něm slehla zem: známý komunikátor se objevuje zcela v novém

Jiří Palyza 24.02.2024
Zdroj: Freepik

Svého času docela oblíbený nástroj pro komunikaci Skype upadl v zapomnění a převálcoval ho WhatsApp. Microsoft se ale nechce vzdát a pomocí rozsáhlé aktualizace, kterou svému komunikátoru dopřál, jej chce vrátit zpět na scénu. Jaké funkce si pro nás připravil a bude to na obrovský náskok WhatsAppu stačit?

V minulosti jsme kolem sebe slovo "skajpovat" mohli slyšet docela často. Lidé si komunikátor od Microsoftu oblíbili především pro jednoduché video hovory s přáteli nebo rodinou, které šlo snadno realizovat jak přes notebook, tak i mobilem.

V posledních letech ale Skype zmizel ze scény. Ne že by se ztratil úplně, oblíbený je stále například v Asii, ale u nás jej především v době kovidové nahradily nástroje jako Zoom nebo Teams. A posléze především už zmíněný WhatsApp.

Kromě funkce snadného a bezproblémového video hovoru byl Skype i oblíbenou volbou pro textové konverzace s ostatními uživateli. To už se ale v současnosti v porovnání s konkurencí zdá být z hlediska struktury a možností zastaralé.

Nicméně Microsoft se nechce vzdát. Vsadil na mobilní verze a představil nový projekt pod názvem Skype Messaging 2.0. Ten s sebou přináší celou řadu inovací, které by měly zašlou slávu online komunikátoru opět obnovit.

Skype Messaging 2.0: jaké jsou novinky znovu objeveného komunikátoru
 

Aplikace Skype na smartphonu
Nová nabídka možností komunikátoru brzy bude ještě více intuitivní.
Zdroj: Microsoft / Skype

Vývojáři v Redmondu Skype rozšířili o řadu nových funkcí a spousta věcí v jeho prostředí také prošlo nezbytnými úpravami. Nové funkce se soustředí především na práci s textovými zprávami. Mají ambici konverzace více zatraktivnit a usnadnit jejich používání. K hlavním novinkám patří především následující:

  • Modernizovaná kontextová nabídka: nové kontextové menu komunikátoru má nejen přehlednější grafiku, ale i nové možnosti interakce.
     
  • Odpovědi jediným klepnutím: na zprávy lze snadno odpovědět, odpovědi se navíc barevně zvýrazní pomocí stínových efektů. To má usnadnit jejich lepší rozpoznání v rámci konverzace.
     
  • Obrázky v podobě alba: při sdílení většího množství obrázků se v konverzaci přehledně zobrazí v podobě alba.
     
  • Nové možnosti pro emotikony: uživatelé mohou emotikony používat prostřednictvím rychlé volby nebo rozšířené nabídky.

Mohlo by vás zajímat

Pokud by vás zajímal detailnější přehled funkcí, které má nová verze aplikace Skype obsahovat, najdete je v blogovém příspěvku Microsoftu. Jeho zástupci ale prozatím neupřesnili, kdy bude nová aktualizace uvolněna pro všechny uživatele.

Soudě z prvních informací, komunikátor má velkou šanci své někdejší fanoušky získat zpět. Inovace jsou praktické a v mnoha ohledech připomínají současné hojně využívané konkurenty. Zda to ale bude stačit, to se teprve uvidí.

Zdroj: Microsoft Blog, Skype, How-to Geek
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud