Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatelé Netflixu jsou naštvaní: provozovatel zničehonic odebral oblíbenou funkci

Jiří Palyza 22.05.2024
Zdroj: Thibault Penin/Unsplash

Nečekanou aktualizací provozovatel oblíbené streamovací služby spoustu uživatelů nepotěšil, spíš naopak. V aplikaci chybí jedna důležitá funkce. Je totiž konec s offline sledováním obsahu ve Windows. Alespoň že pro mobilní platformy zůstala tato možnost zachována.

Pro uživatele Netflixu, kteří si doposud rádi přehrávali filmy a seriály z Netflixu na svých noteboocích nebo tabletech, provozovatel streamingu přichystal nepříjemné překvapení. V nejnovější aktualizaci Netflix odstranil z aplikace pro Windows možnost stahování – a odebral tím oblíbenou možnost sledovat obsah později bez připojení k internetu.

Dokonce už nelze přehrát ani filmy a seriály, které už si diváci stáhli. Tato změna je zvlášť nepříjemná pro všechny fanoušky Netflixu, kteří rádi možnost offline sledování obsahu využívali například při cestování.

Odebrání této možnosti je zvlášť nepříjemné také pro uživatele, kteří se často pohybují v místech se špatným internetovým připojením. V takových případech budou nuceni přejít na menší obrazovky chytrých telefonů nebo zvolit zařízení s jinými operačními systémy, na kterých je tato funkce stále dostupná.

Uživatelé Windows budou muset pro offline sledování Netflixu do budoucna přejít na alternativní systémy

Možnost stažen obsahu z Netflixu pro offline stahování
Ve své nejnovější aktualizaci aplikace pro Windows Netflix odstranil oblíbenou funkci stahování.
Zdroj: Aplikace Netflix

Doposud tuto možnost Netflix bez problémů nabízel. Uživatelé si mohli požadovaný obsah stáhnout předem a sledovat jej později bez aktivního připojení k internetu. Mnoho příznivců služby to využívalo obzvlášť při cestování.

Zatím není jasné, proč k tomuto omezení Netflix přistoupil a proč se prozatím týká pouze uživatelů Windows.

Dočasným řešením by mohla být deaktivace automatických aktualizací v aplikační platformě Microsoft Store. To sice zabrání tomu, abyste v aplikaci Netflixu pro Windows o možnost stahování přišli, ale samozřejmě to není trvalé řešení. Aktualizaci se tak jako tak do budoucna stejně nevyhnete.
 

Mohlo by vás zajímat

Pokud byste si chtěli obsah přehrávat offline na větších obrazovkách, bude to znamenat přejít na jiný operační systém: macOS, Android nebo iPadOS. Alespoň dočasně by to mohlo být řešení. Nicméně i na těchto platformách může časem docházet k omezování této funkce. Zda a kdy by k tomu mělo dojít ale prozatím není jasné.

Zdroj: Windows Central


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud