Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

TEST: PanzerGlass PC Privacy Filter 14” – jen pro vaše oči

Michal Bareš 17.08.2020

Uživatelé, kteří pracují na notebooku s citlivými informacemi, musí občas používat soukromý filtr, který po nasazení na displej přenosného počítače zúží úhly pohledu, pod kterými je vidět obsah obrazovky.

Takový filtr ale poněkud sníží komfort práce a kromě úhlů pohledu omezí i jas a kontrast displeje, takže se hodí, aby jej bylo možné snadno a rychle nasadit i sejmout. Takové řešení nabízí filtry od společnosti PanzerGlass, které jsou k dispozici pro různé úhlopříčky (13”, 14”, 15”) a typy notebooků. My jsme měli možnost vyzkoušet 14” verzi na notebooku Acer Swift 5. Ten má lesklou dotykovou obrazovku, která se při práci na slunci poměrně leskne. Filtr v takovém případě poslouží nejen pro zvýšení soukromí, ale zbaví uživatele nechtěných odlesků. S nasazeným filtrem ale nefunguje dotykové ovládání.

Instalace filtru je snadná a lze jej používat jak v zavěšené podobě (kdy jde snadno a rychle sejmout), tak napevno pomocí dodávaných magnetů. My jsme dali přednost první variantě, která je pro majitele notebooků s dotykovou obrazovkou praktičtější. Balení je luxusní a najdeme v něm i krycí obal. Díky šikovné konstrukci lze filtr snadno zavěsit za horní okraj displeje a je hotovo. Uprostřed rámečkové části jsou navíc zavírací dvířka pro zakrytí webové kamerky, což je velmi praktické.

Vzhledem k moderní tenké konstrukci notebooků se při zavření víka s krytým displejem notebook nedovře tak, jak by měl, a hrozí poškození filtru, klávesnice a zobrazovacího panelu, takže i v tomto ohledu doporučujeme závěsnou instalaci před lepením. Filtr redukuje modré světlo a na testovacím notebooku nebyla v přímém úhlu ztráta kontrastu prakticky znatelná, pro práci s textem v přímém pohledu zlepšil u lesklého displeje pracovní komfort. Kromě uživatelů pracujících s citlivými daty jej tak můžeme doporučit i majitelům notebooků s lesklým displejem.

Technická data:

Dostupné úhlopříčky 13”, 14”, 15”
Instalace závěsná, magnetická
Výbava obal, instalační sada, kryt webkamery, čisticí prostředky
Funkce soukromý filtr, redukce modrého světla
Cena cca 2 200 Kč
CHIP výborný (1,2)

mohlo by vás také zajímat: sony představila první 48palcový televizor OLED


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud