Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung do toho praští: takhle mají vypadat levné skládačky Flip a Fold FE

Jakub Fišer 05.04.2024
Zdroj: Samsung / Z Fold 5 press kit

Jihokorejský výrobce Samsung u svých vlajkových lodí stabilně nabízí také model označený „FE“, tedy Fan Edition (fanouškovské provedení). To je obvykle mírně odlehčenou variantou jinak velmi výkonných vlajkových modelů. Dle dostupných informací již brzy rozšíří řady skládacích telefonů Samsung právě dva modely s příponou FE.

Kapitoly článku

Levnější skládačky od Samsungu

Na síti X se touto informací pochlubil lovec úniků s přezdívkou @kro_roe, jeho účet je však v současnosti odstraněn. Jeho únik, údajně pocházející z tajných dokumentů Samsungu, se zmiňuje o dvou dosud netušených přístrojích.

Ty nesou označení Galaxy Z Fold FE a Galaxy Z Flip FE. Podle letmého výčtu specifikací je patrné, že by se mělo jednat o po všech stránkách odlehčené přístroje. Mírně slabší výbava oproti svým vlajkovým kolegům by se však mohla odrazit na ceně. A to je přesně to, co si trh žádá – cenově dostupnější skládací telefony.

Mohlo by vás zajímat

Galaxy Z Fold FE a Z Flip FE

Pokud jde o levnější Fold, ten by měl nabídnout Snapdragon 7s Gen 2, 12 nebo 16 GB RAM, úložiště s kapacitou 256 nebo 512 GB a pak také rozměry: 155,1 × 67,1 × 15,8–14,2 milimetru ve složeném stavu, popřípadě 155,1 × 130,1 × 6,3 milimetru v rozloženém stavu. To naznačuje, že by byl o něco větší a tlustší než aktuální generace Z Fold 5.

Samsung Galaxy Fold 5
Skládací smartphony jako Samsung Galaxy Z Fold 5 (obrázek) pravděpodobně slouží Microsoftu jako vzor.
Zdroj: Samsung

V případě véčka Galaxy Z Flip FE je výbava vesměs podobná. Opět Snapdragon 7s Gen 2, 8 či 12 GB RAM a stejné úložiště. Rozměry činí 84,9 × 71,9 × 15,9–17,1 milimetru ve složeném stavu, respektive 165,2 × 71,9 × 6,9 milimetru v rozloženém stavu. I tady odpovídá, že by nový levnější Flip byl o něco větší než současná generace.

Nezodpovězenou otázkou zůstává cena. Korejský portál The Elec ji už v březnu odhadoval u potenciálního levnějšího Foldu (Galaxy Z Fold FE) na 800 amerických dolarů, tedy asi 22–25 tisíc korun. To zní velmi zajímavě, protože klasický Fold 5 vstoupil na český trh s cenovkou 45 tisíc korun.

Zdroj: GizChina, TheElec


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud