Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Překlady videa v reálném čase a bezpečnostní funkce s podporou AI: Microsoft Edge láká na vylepšené funkce

Josef Mika 24.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Microsoft vydává novou aktualizaci svého prohlížeče Edge. Nasazení umělé inteligence při překladech videa v reálném čase a lepší bezpečnostní funkce mají prohlížeč zatraktivnit a ukrojit podíl konkurenčním browserům. Dáte mu také šanci?

Zavedení překladů videa v reálném čase s novou aktualizací umožňuje uživatelům sledovat obsah z platforem, jako je YouTube a TikTok, bez jazykových bariér. Při spuštění budou zatím podporovány jen hlavní jazyky jako španělština, angličtina a němčina. Další jazyky jsou ale v plánu.

Aktualizace nejen zlepšuje přístupnost, ale Microsoft se zaměřil také na zabezpečení pro firemní uživatele. Nové funkce, jako je blokování snímků obrazovky, mají pomoci chránit důvěrné informace a zajistit integritu firemních dat.

Překlady v reálném čase od Microsoftu pro globální uživatelskou obec

Zdroj: YouTube/Microsoft Edge

Implementace překladu videa v reálném čase má uživatelům pomoci s globálními sítěmi a komunikací. Vzdělávací instituce i firmy by mohly těžit z možnosti přístupu k široké škále obsahu bez znalosti jazyka a titulků.

Microsoft se zaměřuje také na aspekty zabezpečení a zavádí funkce pro bezpečnější práci s prohlížečem. Díky nové možnosti zabránit pořizování snímků obrazovky s citlivými informacemi a nástrojům pro detekci zastaralých verzí prohlížeče mohou správci IT lépe zajistit, aby všechna firemní zařízení byla aktuální. 

Překlad videa v reálném čase by měl být pro Microsoft Edge k dispozici v nejbližších dnech. Konkrétní časový plán dostupnosti pro jednotlivé uživatele zatím nebyl uveden. Funkce blokování snímků obrazovky a správa aktualizací jsou již k dispozici.

Zdroj: ShiftDelete


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud