Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Pozor, hrozí poškození: v jakých případech byste měli svůj mobilní telefon okamžitě vypnout

Pavel Trousil 25.06.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Mobilní telefon nemusí být stále jako v bavlnce, ale měli byste se vyhnout tomu, aby se dostal do kontaktu se škodlivými látkami. Pokud se s nějakou nebezpečnou látkou přeci jen dostane do kontaktu, měli byste jej okamžitě vypnout a správně ho vyčistit. Víte, jak to na to?

Kapitoly článku

Bláto, hlína, písek, inkoust, líčidla, čisticí prostředky, krémy, kyseliny nebo kyselé potraviny - Apple na svých stránkách podpory uvádí řadu látek, se kterými by se Phone pokud možno neměl přijít do styku. Mohou totiž způsobit skvrny nebo jiné poškození zařízení. V takových případech by uživatelé měli iPhone okamžitě vyčistit.

Obecně platí, že i ostatní výrobci mobilních telefonů, například společnost Samsung, doporučují skvrny z mobilního telefonu okamžitě otřít. Před čištěním mobilního telefonu byste však neměli přehlédnout dva důležité body.
 

Smartphone
Před čištěním byste mobilní telefon měli vypnout.
Zdroj: CHIP/Marlon Diegel

Čištění mobilního telefonu: 2 věci jsou důležité

Většina výrobců uvádí velmi podobné tipy, pokud jde o čištění mobilních telefonů. Než se pustíte do čištění, důležité jsou zejména dvě věci:

 • Vypněte mobilní telefon: Drobky z displeje mobilního telefonu můžete v klidu setřít, i když je zapnutý. Pokud však na chytrý telefon ukápla škodlivá látka, je důležité zařízení co nejlépe chránit. Nejlepší je jej okamžitě vypnout.
 • Přerušte kabelové propojení: v případě, že se s telefonem něco stane, měli byste také okamžitě odpojit všechny připojené kabely. Jinými slovy, pokud se mobilní telefon nabíjí nebo je připojen k počítači PC nebo Mac, měli byste kabely z konektoru vyjmout.
   
Smartphone
Před čištěním mobilního telefonu je také důležité odpojit kabely.
Zdroj: CHIP/Marcus Kämpf

Mohlo by vás zajímat

Správný postup při čištění mobilního telefonu

Čištění mobilního telefonu není složité, ale přeci jen má nějaká pravidla. Se zařízením byste však měli zacházet opatrně. Výrobci uvádějí následující tipy:

 • k otírání mobilního telefonu používejte měkký hadřík, který nepouští vlákna
 • na mobilní telefon vyvíjejte pouze mírný tlak
 • v případě odolnějších nečistot můžete hadřík mírně navlhčit
 • dbejte však na to, aby vlhkost nepronikla do otvorů.
 • u speciálních čisticích prostředků se doporučuje opatrnost, vždy se předem podívejte do návodu, jaké prostředky lze přesně použít, například pro dezinfekci
 • většina výrobců výslovně uvádí, že k čištění by se neměl používat stlačený vzduch
   

Zdroj: Apple, Samsung


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme