Pak tento problém snadno vyřešíte v podstatě hned po otevření snímku v tomto programu. Otevře se totiž dialogové okno, ve kterém máte možnost řadu nastavení snímku ovlivnit a podle potřeby tak vyladit barvy. Většinou je problém ve špatně zvoleném vyvážení bílé barvy. V dialogovém okně proto najdete řadu předdefinovaných barevných teplot, které můžete vybírat v nabídce »Vyvážení bílé«.
Vyzkoušejte nabízená nastavení a ihned uvidíte, jak se změna projeví. Případně můžete experimentovat i s regulátory teploty barev a odstínu, než se vám podaří žlutý odstín odstranit. V této fázi máte samozřejmě možnost opravit i další vady fotografie, jako je horší ostrost nebo vyšší šum. Hotový snímek si uložte.
Máte-li fotografii pouze ve formátu JPEG, můžete barvy také upravit. Nejprve je ale potřeba snímek převést do tiskových barev CMYK, abyste mohli s odstínem žluté pracovat samostatně. Za tímto účelem klikněte na »Obraz | Režim| CMYK barva«. CMYK má ve srovnání s barevným spektrem RGB širší spektrum barev a Photoshop odhaduje přesné barevné tóny/odstíny prostřednictvím barevných profilů. Konverzi barev potvrďte v samostatném dialogovém okně. Dále si vytvořte novou vrstvu výplně nebo úprav tak, že v okně vrstev kliknete na ikonu zpola vyplněného kruhu. Z nabídky vyberte »Křivky«. V otevřeném okně zvolte položku »Kanál« a z nabídky vyberte žlutou barvu. Následně potáhněte horní roh grafu trochu dolů, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.