Přejít k hlavnímu obsahu

Něco pro sportovce: Garmin na IFA

Josef Mika 05.09.2019
info ikonka
Zdroj:

IFA 2019: Tradiční americký výrobce sporttesterů, chytrých hodinek a navigací ukázal na berlínském veletrhu nové modely navazující na jeho známé řady sportovních hodinek. U nových modelů klade důraz na univerzálnost a výdrž na baterie.

První běžecké hodinky vybavené GPS modulem představil Garmin v roce 2003. Od té doby se mnoho změnilo a dnešní modely umí téměř vše, na co si vzpomeneme. Co ukázal Garmin na letošní IFA?

Venu

Nová řada GPS chytrých hodinek se může pochlubit 1,2“ AMOLED displejem a širokými možnostmi sledování zdravotních parametrů uživatele: pokročilým monitorováním spánku, dechu, hydratace nebo zbývající energie (tzv. Body Battery energy monitoring). Úplnou novinkou jsou animované workouty na posilování, kardio, jógu nebo Pilates. Hodinky jich obsahují více než 40, další lze získat na portále Garmin. V nabídce je také přes 20 sportů. Nechybí možnost přehrávání hudby z hudebních služeb Spotify, Amazon Music nebo Deezer. No a nesmíme zapomenout na NFC platby přes Garmin Pay. Hodinky se prodávají za 350 euro (cca 9000 Kč).

Vivoactive 4 a 4S

Pokračovatel vydařené řady Vivoactive má shodné možnosti sledování zdravotních parametrů jako modely Venu. Také se nabízí přes 20 vnitřních i venkovních sportů a animované workouty. Kruhový ciferník má rozměr 40 nebo 45 mm a baterie vydrží ve smart módu 7 až 8 dnů, při maximálním odběru (tedy zapnuté GPS a současném poslechu hudby) pak 5 až 6 hodin. Maratón tedy s nimi uběhnete v pohodě i s hudbou . Doinstalovávat můžete další aplikace z obchodu Garmin Connect IQ. Ohlašovaná cena 280 až 330 euro (7 200 až 8500 Kč).

Vivomove

Jedná se o další generaci spíše dámské řady hodinek, které si dávají záležet hlavně na designu. Nabízejí podobu spíše tradičních hodinek a „utajený“ displej, který se objeví až po poklepání na sklíčko. Jsou k dispozici ve dvou provedeních v závislosti na použitých materiálech – Style (hliník a silikonové řemínky) a hodnotnější Luxe (leštěná ocel a kožené řemínky) a 3 velikostech, s průměrem ciferníku 42, 44 nebo 39 mm. Vivomove mají přeci jen menší možnosti sledování zdravotních parametrů než předcházející popsané řady, ale nechybí jim sledování menstruačních cyklů nebo upozornění na abnormální tep. Nevýhodou těchto stylových hodinek je absence GPS modulu – mapovat trasu s nimi můžete jedině ve spojení se smartphonem.  A cena? Podle provedení 250 až 550 euro (cca 6500 až 14 200 Kč).

Fénix 6

Vrcholný model sportovních hodinek Garmin je určen pro absolutní nadšence – odpovídá tomu souhrn jejich funkcí i cena. Mají pokročilý power management pro maximální výdrž na baterie, nabízejí běžcům rady s uzpůsobením tempa při běhu do kopce a můžou se pochlubit největším kulatým displejem ze všech modelů hodinek Garmin. Model fénix 6X Pro Solar edition dokáže dobíjet svou baterii i slunečním světlem a tím prodloužit už tak dlouhou 21denní výdrž o další 3 dny. Fénixy mají topografické mapy pro venkovní aktivity, lyžařské mapy více než 2 tisíc rezortů po celém světě a mapy 41 tisíc golfových hřišť. Vejde se do nich také až 2000 hudebních skladeb. Další výčet funkcí si necháme už na samostatný test. Doplníme jen, že cena bude startovat u nejlevnějšího modelu na 700 euro (zhruba 18 000 Kč).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme