Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft testuje reklamy na aplikace přímo v nabídce Start

Pavel Trousil 15.04.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Společnost Microsoft začala testovat možnost zobrazovat reklamy v nabídce Start systému Windows 11. Tento nový experiment podle Microsoftu pomůže uživatelům najít nové "skvělé" aplikace v obchodě Microsoft Store.

Zkušební verze, ve které se reklamy testují, se zatím dostala k "malé skupince Insiderů", kteří si nainstalovali Windows 11 Insider Preview Build 22635.3495.  "V návaznosti na nedávná vylepšení, jako je seskupování nedávno nainstalovaných aplikací a zobrazování často používaných aplikací, nyní zkoušíme doporučení, která vám pomohou objevit skvělé aplikace z obchodu Microsoft Store v části Doporučené v nabídce Start," uvedla společnost Microsoft.

Tyto reklamy se budou zobrazovat v sekci Doporučené v nabídce Start mezi nedávno přidanými aplikacemi a často otevíranými soubory a programy. Během této testovací fáze mohou uživatelé reklamy vypnout v nabídce Settings  | Personalization | Start by toggling off the "Show recommendations for tips, app promotions, and more".
 

W11
Microsoft testuje reklamy na aplikace v nabídce Start systému Windows 11.
Zdroj: Microsoft, blog

Není to poprvé, co Microsoft experimentuje s reklamami v nabídce Start systému Windows 11. V listopadu 2022 začal Microsoft v rozbalovací nabídce Start propagovat některé své produkty (včetně služby pro ukládání souborů OneDrive).

Mohlo by vás zajímat

V březnu 2022 Microsoft také zobrazoval reklamy na některé produkty Microsoftu (včetně Microsoft Editor) v aplikaci Průzkumník souborů v rámci dalšího testovacího programu Windows Insider a v březnu testoval předplatné Microsoft 365 Family pro zákazníky Office 2021.

"Připomínáme, že pravidelně zkoušíme nové zkušenosti a koncepty, které se možná nikdy nedostanou na trh, se systémem Windows Insider, abychom získali zpětnou vazbu," dodal Microsoft.

Zdroj: Microsoft blog
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud