Přejít k hlavnímu obsahu

Mailový klient pro Android po krátkou dobu zdarma: má navíc šifrování obsahu

Jiří Palyza 02.11.2020
info ikonka
Zdroj:

Na většině zařízení s Androidem už je klient pro e-mail k dispozici. Pokud ale uživatelé chtějí své zprávy šifrovat, musí sáhnout po aplikacích třetích stran. Po krátkou dobu je na Google Play k dispozici zdarma ke stažení pEp, který to zvládne.

Mnoho uživatelů nespoléhá na předinstalované aplikace pro e-mail, které najdou na svých smartphonech jako součást Androidu, ale raději sáhnou po alternativách, mezi které patří například Outlook nebo Spark. Platí to i pro ty, kdo chtějí mít z důvodu většího zabezpečení své zprávy zašifrované. Open source program pEp je jedním z nejznámějších z této skupiny. Aplikace pro Android, která běžně stojí 55 Kč, je po omezenou dobu na Google Play k dispozici k bezplatnému stažení.

Před stažením aplikace se raději ujistěte, zda stále trvá akce na její bezplatné stažení. Jde o časově omezenou nabídku, která může být v každý okamžik ukončena a aplikace bude opět zpoplatněna.

Stáhněte si: e-mailový klient pEp

pepclient-logo

pEp e-mailový klient s šifrováním, aplikace pro Android 1.1.207

CHIP hodnotí Dobrý

pEp nabízí klasický e-mailový klient s možností snadného šifrování zpráv. Aplikace, která běžně stojí 55 Kč, je po krátkou dobu k dispozici bezplatně.

Stáhněte si

 

Výhody
šifruje e-maily
e-mailový klient pro různé typy účtů

pEp: klient pro Android zašifruje e-maily

pepclient1

Pomocí aplikace pEp své zprávy jednoduše a rychle zašifrujete. Zajistíte tak, aby se nedostaly do nepovolaných rukou. | Zdroj: pEp

Název programu pEp je zkratou anglického "Pretty easy privacy". Nabízí možnost připojení několika typů poštovních účtů, jako například Gmail, iCloud Mail nebo Yahoo, a jednoduché šifrování e-mailových zpráv. Software s otevřeným zdrojovým kódem obsah zpráv včetně příloh chrání šifrováním typu end-to-end automaticky na pozadí, a to aniž byste museli cokoliv dalšího dělat.

Aby bylo možné odeslanou a zašifrovanou poštu přečíst, její příjemce musí mít také k dispozici odpovídající šifrovací technologii spolu s platným ověřením.

Pro běžné používání ale může být překážkou

Šifrování e-mailové komunikace je z hlediska bezpečnosti určitě užitečná věc. Po běžné používání v každodenním režimu se ale velmi pravděpodobně stane překážkou, protože většina e-mailů nepoužívá stejnou šifrovací technologii, jako pEp, čili zašifrované e-maily budou pro příjemce nečitelné. Představitelné je nasazení například uvnitř firmy, kde budou všichni uživatelé vybaveni klientem pEp, PGP nebo jinými kompatibilními šifrovacími technologiemi s ověřeným klíčem.

mohlo by vás také zajímat: trumf pro whatsapp – oblíbený messenger brzy nabídne možnost nakupování


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme