Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Magické nástroje Googlu budou k dispozici pro všechny zdarma

Pavel Trousil 12.04.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Šikovné nástroje pro úpravu fotografií ve smartphonu Magic Editor, Photo Unblur a Magic Eraser možná někteří záviděli majitelům telefonů Google Pixel. Teď ale Google oznámil, že je zpřístupní všem uživatelům Fotek Googlu a to i vlastníkům iPhonů. Fotky se tak snadno upraví, jako když mávnete kouzelnou hůlkou.

Ještě před letní sezónou rozšiřuje Google přístup ke svým oblíbeným nástrojům pro úpravu fotografií Magic Editor s umělou inteligencí. Tento krok, který podle Googlu začne 15. května, umožní téměř všem uživatelům aplikace Fotky Google přístup k aplikaci Magic Editor, která zahrnuje magické nástroje Photo Unblur a Magic Eraser.

Google
Magic Editor dokáže na základě AI vylepšit snímek.
Zdroj: Google, blog
Google
Jedna z funkcí Photo Unblur dodatečně zostří snímek.
Zdroj: Google, blog

"Se správnými editačními nástroji mohou vaše fotografie skutečně zazářit," napsala na blogu Dina Berrada, ředitelka produktového managementu služby Fotky Google. Dodala, že každý uživatel služby Fotky Google se zařízením se systémem iOS nebo Android vyrobeným v posledních několika letech bude moci zdarma používat pokročilé nástroje pro úpravy, včetně nástroje Magic Editor. 

Je třeba upozornit, že tak úplně zdarma to zase nebude. Google klade na nové funkce určitá omezení. Bezplatná verze aplikace Magic Editor může bez placeného předplatného provést pouze 10 uložení za měsíc. Lidé, kteří budou chtít překročit tuto hranici, budou muset buď vlastnit jedno ze zařízení Google Pixel, nebo zaplatit alespoň 10 dolarů měsíčně za předplatné služby Google One. 
 

Mohlo by vás zajímat

Google chce svým počinem patrně upozornit na své schopnosti v oblasti umělé inteligence. Společnost byla dlouhá léta považována spolu s Facebookem za centrum výzkumu umělé inteligence. Když však startup OpenAI v roce 2022 spustil svého chatbota ChatGPT a poté Microsoft integroval verzi této technologie do svého vyhledávače Bing a softwaru Office, Google a Facebook se najednou připadaly být pozadu.

Zdroj: Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud