Přejít k hlavnímu obsahu

On-line aktivity jsou soukromé

redakce 21.12.2018
info ikonka
Zdroj:

Generální ředitel Viberu Djamel Agaoua přináší jasné rady týkající se soukromí a bezpečnosti při užití komunikačních aplikací.

Dokumenty, které získal deník The New York Times, jasně ukazují, že ve stejné době, kdy Facebook uváděl, jak mu záleží na soukromí jeho uživatelů, poskytoval přístup k profilům a postům více než stovce technologických gigantů a v některých případech jim umožňoval číst soukromé zprávy svých uživatelů.

Uváděný článek ukazuje, jak společnosti jako Netflix, Spotify, Amazon a další mohli číst soukromé zprávy uživatelů Facebooku a využívat tyto soukromé informace pro vlastní obohacení.

Ihned po uveřejnění článku, který přinesl další skandální odhalení, se v médiích a na sociálních sítích objevily tisíce nesmírně negativních zpráv od státních představitelů, digitálních guru a rozzlobených uživatelů Facebooku.

Djamel Agaoua, generální ředitel jedné z nejpopulárnějších komunikačních aplikací, Viber, reagoval s jasnými radami pro všechny uživatele komunikačních aplikací a zdůraznil základní právo uživatelů na soukromí jejich konverzací.

Mezi zmiňované rady patří hlavně defaultní šifrování zpráv na obou koncích konverzace, které jediné umožňuje, aby se soukromí v digitálním světě stalo realitou. Zajišťuje, že pouze lidé, kterých se konverzace týká, k ní mají přístup.

Agaoua také zdůraznil skutečnou podstatu osobní kontroly nad vlastním obsahem a dodal. „Moje aktivity on-line nejsou nutně veřejnými aktivitami. Chci mít kontrolu nad tím, které informace mohou vidět jiní uživatelé. Je to pouze moje volba, jestli ostatní vědí, že jsem on-line nebo že jsem četl jejich zprávy.“

Celé vyjádření si můžete přečíst zde.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme