Přejít k hlavnímu obsahu

Laboratoř pro vývoj aplikací s drony na FEL ČVUT

Josef Mika 19.01.2018
info ikonka
Zdroj:

Již tradičně pořádá Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze na začátku roku Den otevřených dveří. Letos se tak stane 26. ledna. Návštěvníci se budou moci kromě jiného seznámit s nově otevřenou laboratoří pro práci s drony.

Akce začíná v 8.30 hodin a uskuteční se jak v sídle fakulty v pražských Dejvicích, tak i v budově na Karlově náměstí. Budou představeny možnosti studia a špičkové laboratoře a projekty. Nová laboratoř pro práci s drony vznikla v dejvických prostorách fakulty a jejím účelem je převážně zajistit praktickou část výuky předmětů fakulty zaměřených do oblasti bezpilotních prostředků a avioniky, k řešení studentských prací a vědecko-výzkumných projektů. Kromě toho v laboratoři vznikla tzv. Indoor Flight Aréna. V té bude od letního semestru Drone Academy, ve které se budou moci studenti blíže seznámit s provozem a návrhem bezpilotních prostředků a jejich komponent.

Během Dne otevřených dveří budou probíhat prezentace jednotlivých výzkumných pracovišť. Po dobu trvání programu je možné navštívit špičkové laboratoře, jako jsou laboratoř leteckých systémů, měřicí techniky, kybernetiky, biomedicínského inženýrství, elektrických obvodů, akustiky, energetiky, elektrických strojů, mikroprocesorových aplikací, agentních technologií, centrum strojového vnímání, technologie inspirované přírodou, inteligentní robotiku, řídicí systémy, ukázky výpočetní inteligence, sítě, virtuální realitu a mnoho dalších. Návštěvníci si také mohou vyzkoušet software na detekci obličeje, navštívit audiovizuální studio s klíčovací plochou, nebo se seznámit s projektem studentské elektroformule. Nově bude veřejnosti představena také laboratoř bezpilotních prostředků, kde se budou moci seznámit s novými technologiemi v oblasti dronů a případně si i vyzkoušet své dovednosti v pilotáži bezpilotních prostředků.

Prací s drony se odborníci z Fakulty elektrotechnické věnují dlouhodobě. Vedle jejich autonomního řízení, na kterém pracuje tým Dr. Martina Sasky či doc. Martina Hromčíka, nebo plánování úloh, kterými se zabývá Dr. Milan Rollo, vznikla nyní nová laboratoř, kde vědci pod vedením doc. Jana Roháče vyvíjí technologie pro indoor/outdoor navigaci dronů s širší aplikovatelností. Na výzkumu se také podílí studenti nového magisterského studijního programu Letectví a kosmonautika.

Další informace o programu Dne otevřených dveří naleznete zde.

2018-01-19


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme