Přejít k hlavnímu obsahu

Když ne do cloudu, zálohujte na externí disk

redakce 31.03.2017
info ikonka
Zdroj:

Světový den zálohování, který připadá právě na dnešní den, tedy na 31. březen, je příležitostí připomenout si, že zálohování svých dat mnoho lidí stále opomíjí. Podle dat serveru _WorldBackupDay.com_ 30 % lidí nikdy nezálohovalo svá data!

A to i přesto, že riziko ztráty citlivých nebo jinak důležitých dat je každým rokem vyšší. Každou minutu lidé ve světě ztratí nebo je jim ukradeno 113 telefonů, a každý 1 z 10 počítačů na světě je měsíčně infikován malwarem. Prudce také narůstá počet útoků a hrozeb zaměřených na mobilní telefony.

Způsob, jak zabránit ztrátě vašich dat, je ale poměrně jednoduchý. Data ze svých zařízení pravidelně – aspoň jednou týdně – zálohujte na externí pevný disk. Ty představují poměrně levné řešení a nabízejí zpravidla velká a spolehlivá úložiště. Pro dnešní domácnosti by měly být dostačující disky s kapacitou do 8 TB.

Seagate Backup Plus Hub

Seagate Backup Plus Hub

Takové zařízení představuje například Seagate Backup Plus Hub, který slouží k jednoduchému zálohování dat z PC, smartphonů a tabletů ve vaší domácnosti. Díky němu budete mít přístup ke všem svým datům na jednom místě. K počítači nebo telefonu se disk připojuje přes rozhraní USB 3.0, které nabízí přenosové rychlosti až 160 MB za sekundu.

Seagate Backup Plus Ultra SLim

Seagate Backup Plus Ultra SLim

Rozlišujte však externí disk, který vám slouží primárně k zálohování, od disků, díky nimž si jen rozšiřujete malé úložiště ve vašem počítači nebo telefonu. Pokud potřebujete pouze rozšířit úložiště počítače, pořiďte si kromě zálohovacího disku ještě další externí disk s menší kapacitou (do 2 GB), který můžete mít stále u sebe. K takovým patří i vzhledově atraktivní model Seagate Backup Plus Ultra Slim. S tloušťkou jen 9,6 mm je tento 2,5palcový externí disk o více než 50 % tenčí než ostatní 2TB disky na trhu.

Další možností, jak zálohovat svá data, je využít jednu z oblíbených cloudových služeb, jako je OneDrive, Dropbox nebo Google Disk a mít data uložená na internetu.)*

Komentář redakce Chipu: Článek berte jako návod na možný druh provádění zálohování. Uvědomte si pak ale jednu důležitou věc. V případě napadení počítače ransomwarem se zašifrují i VŠECHNY PŘIPOJENÉ DISKY, VČETNĚ SÍŤOVÝCH, tedy NAS!!! Jedinou spolehlivou ochranu před ransomwarem tedy představuje zálohování do cloudu, tak jak jej nabízí třeba Acronis. Jakmile zjistíte napadení, můžete se v zálohách v cloudu vrátit k předchozím verzím, které ještě nebyly zašifrované a napadené!

Pozn.: )* Neobstojí ani to, že zálkohování do cloudových úložišť může být otevřené a mohou se k jeho obsahu dostat neppoctiví uživatelé nebo česky řečeno zloději. Stačí, když budete při zálohování šifrovat. Heslo si ale, prosíme, raději schovejte jinam než pod klávesnici nebo do mobilního telefonu.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme