Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Itálie trestá diváky nelegálních streamů. Je pravděpodobné, že se postup rozšíří i do dalších zemí

Josef Mika 07.04.2024
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Italské úřady už nějakou dobu tvrdě zasahují proti nelegálnímu streamování. A nyní se zaměřují i na diváky. Hrozí pokuty až do výše 5 000 eur (125 000 korun).

Italský úřad pro dohled nad telekomunikacemi AGCOM se nyní snaží tvrdě potírat pirátství i v oblasti IPTV. Sledovatelé obsahu nelegálních streamovacích služeb v Itálii musí počítat s vysokými pokutami. Podle úřadů mohou tyto pokuty činit až 5 000 eur. Itálie tím vysílá jasný signál v boji proti rostoucímu šíření obsahu chráněného autorskými právy prostřednictvím nelegálních streamovacích platforem.

Jak uvedl šéf úřadu AGCOM Massimiliano Capitanio na síti LinkedIn, pro uživatele to bude mít vážné důsledky. Slouží to nejen jako varování, ale mělo by to také přispět ke zvýšení povědomí o právních rizicích. Úřad se snaží zajistit, aby toto poselství pochopili uživatelé v celé zemi.

Zásahy proti nelegálnímu streamingu jsou možné i bez soudního povolení

TV
V Itálii je nyní možné zakročit proti nelegálním IPTV streamům i bez soudního povolení.
Zdroj: Glenn Carstens-Peters/Unsplash

Nový protokol mezi italskou finanční policií Guardia di Finanza a státním zastupitelstvím v Římě usnadňuje zásahy proti pirátství IPTV. Orgány již nevyžadují pro vyšetřování soudní povolení, což zvyšuje účinnost a rychlost procesu. Toto opatření je významné zejména s ohledem na velký počet uživatelů nelegálního vysílání v Itálii.

Dozorový orgán AGCOM se mezitím zaměřuje nejen na spotřebitele, ale také na velké společnosti, jako je Google, aby zakročil proti šíření pirátských IPTV. Stížnosti veřejnosti již vedly k odstranění streamovací aplikace porušující autorská práva z obchodu Google Play, jak informoval Torrent Freak. To ukazuje, že vymáhání autorských práv se bere vážně i na úrovni platforem.

Mohlo by vás zajímat

Je otázkou spíše kdy, než zda, se tento striktní přístup dozorových a trestních orgánů rozšíří i do dalších zemí EU. 

Zdroj: Torrent Freak, Tarnkappe.info


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud