Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Google rozdává zdarma aplikaci pro smartphony: zamkněte si svá data jako v trezoru

Josef Mika 19.04.2024
Zdroj: xb100/Freepik

Každý z nás má ve svém chytrém telefonu osobní data, fotografie nebo videa, která jsou natolik soukromá, že by je nikdo jiný neměl vidět. Pomocí aplikace AppLock Pro můžete teď svému telefonu s Androidem jednoduše přidat další spolehlivou úroveň ochrany.

Kapitoly článku

Nejcitlivější osobní data se nacházejí v našich vlastních smartphonech. Kromě osobních fotografií, zpráv a telefonních čísel obsahují také přihlašovací údaje. To vše je obvykle chráněno pouze jedním PIN kódem, otiskem prstu nebo rozpoznáváním obličeje. Jakmile je přístup prolomen nebo je mobilní telefon již odemčený a v rukou jiné osoby, mají nepovolaná individua volnou ruku.

V obchodě Google Play se v současné době rozdává aplikace AppLock Pro pro Android, která jinak stojí přes 60 korun (2,49 dolaru) a poskytuje dodatečnou ochranu aplikací, nastavení a fotografií. Vetřelci musí překonat další překážku, aby se dostali k vašim datům. Při každém neúspěšném pokusu aplikace neoprávněnou osobu také zdokumentuje.

Berte prosím na vědomí, že můžeme reflektovat pouze aktuální stav takové bezplatné akce a nemáme žádný vliv na rozhodnutí vývojářů ukončit ji za určitých okolností dříve. Proto byste si měli vždy ověřit, zda je nabídka v době stahování stále platná.

Lepší ochrana díky doplňkové aplikaci

AppLock Pro
AppLock Pro poskytuje dodatečnou ochranu citlivých dat v jednotlivých aplikacích.
Zdroj: AppLock Pro/Google Play

Aplikace AppLock Pro, která je momentálně po krátkou dobu k dispozici zdarma, nabízí řadu dalších ochranných funkcí. Není sice k dispozici v češtině, ale většině uživatelů nebude působit problém ani jednoduché anglické rozhraní. V aplikaci si můžete vytvořit vlastní zamykací obrazovku s obvyklými možnostmi odemykání, kterou pak můžete umístit před požadované aplikace a funkce.

Kromě aplikací, jako jsou služby krátkých zpráv a platformy sociálních médií, lze chránit také systémová nastavení smartphonu. Uzamknout lze také fotografie, které se v aplikaci jednoduše načtou do „Media Vault“ (trezoru médií). Aby samotná aplikace nebyla tak snadno odhalitelná, lze její ikonu změnit na ikonu kalkulačky.

Mohlo by vás zajímat

Závěrem: nespoléhejte jen na základní zabezpečení

Pokud chcete řádně chránit své osobní údaje, neměli byste se spoléhat pouze na zámek PIN poskytovaný smartphonem, ale měli byste přijmout i další opatření. Ačkoli některé aplikace již nabízejí funkce, jako je dodatečné ověření pomocí dalšího PINu, u většiny to neplatí. AppLock Pro zde optimálně doplňuje systém a chrání nejen aplikace a fotky, ale také kritická nastavení systému. Určitě ale nemusíte zůstat jen u ní, v nabídce aplikačních obchodů najdete podobných aplikací více.

Zdroj: Obchod Google Play


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud