Je to příběh šneka, který sní o tom stát se nejrychlejším závodníkem na světě. Tvůrcům – studiu DreamWorks Animation, které je podepsáno také například pod filmy Princ egyptský, Slepičí úlet nebo Shrek – se z tohoto zvláštního námětu povedlo vytvořit svěží podívanou pro celou rodinu.
Studio DreamWorks využilo při tvorbě filmu a jeho animací technologie společnosti HP. O zpracování a zprávu množství dat se postarala konvergovaná infrastruktura zahrnující servery, datová úložiště, síťové prvky a software pro správu. Na pracovních stanicích HP Z Workstations se vytvářela digitální podoba trati nejslavnějšího amerického motoristického závodu Indy 500. Jeho účastníci absolvují 200 okruhů po 2,5 mílích rychlostí až 220 mil v hodině (354 km/h) a technologie HP podél této digitální trati rovněž vygenerovaly dav fanoušků čítající 500 000 hlav. V době, kdy nebyl výpočetní výkon pracovních stanic využíván kreativními týmy, posloužil pro vykreslování nočních renderovacích úloh. Výroba filmu Turbo si vyžádala 75 milionů renderovacích hodin. Tato doba zahrnovala vytvoření veškerých obrazových snímků, včetně podrobných detailů 32 závodních automobilů na okruhu Indy 500 či 32 milionů animací v davu podél trati, což představuje nejvyšší hodnotu mezi všemi dosud vyprodukovanými filmovými tituly společnosti DreamWorks Animation.
HP Networking zajistil animátorům DreamWorks přístup do centrálního úložiště všech filmových dat, díky čemuž mohli snáze sdílet a znovu využívat zdroje z jakéhokoli pracoviště. Kreativním týmům to umožnilo plnohodnotně pracovat odkudkoli, takže tvorba mohla být rovnoměrně rozloženy mezi dílčími studii od Kalifornie až po indický Bangalore.
Pokud máte zájem se podívat, jak daleko je dnešní animace a co dokážou technologie v tomto oboru, vezměte své děti a jděte se na film Turbo podívat. Určitě nebudete zklamáni.