Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Cena aplikace Max: proč je o tolik dražší než HBO?

Jakub Fišer 22.04.2024
Zdroj: Glenn Carstens-Peters/Unsplash

Již v květnu zamíří do ostrého provozu v Česku staronová streamovací služba Max. Ta nahradí dosavadní HBO Max, pojme jeho původní nabídku, ale přidá i další obsah, například dokumentární filmy kanálu Discovery nebo sportovní přenosy z blížících se Letních olympijských her v Paříži 2024. Mírným překvapením je však cena, která značně překonává původní HBO Max.

Kapitoly článku

Cena předplatného Max

Služba Max bude rozdělena na několik tarifů. Základní předplatné Standard vyjde na 219 korun měsíčně, součástí tohoto tarifu pak bude možnost sledovat až na dvou zařízení najednou, maximální rozlišení Full HD a také eventualita stáhnout si 30 pořadů pro offline zhlédnutí.

Specifikace tohoto předplatného jsou zásadní, do tarifu Standard budou totiž převedeni všichni současní uživatelé HBO Max. Cena se tedy všem automaticky navýší z původních 199 Kč měsíčně na 219 Kč měsíčně. Výjimkou jsou uživatelé, kteří používají HBO Max od začátku a jejich cena je „doživotně“ ponížena na 132 Kč měsíčně.

Tarify: Standard a Premium

Následně je k dispozici vyšší předplatné Premium, které už vyjde na 299 Kč za měsíc. V rámci této nabídky dostanete 4K u titulů, u kterých je toto rozlišení dostupné, dále Dolby Atmos (opět záleží na titulu) a nakonec až 100 položek pro sledování bez internetu.

Co je důležité, tarify nedělají rozdíl mezi obsahem, který máte na platformě k dispozici. Pokud vám ale bude plejáda pořadů, seriálů a filmů málo, můžete si za 70 korun měsíčně připlatit ještě balíček Sport.

Ten umožní sledovat přímé přenosy tenisových grandslamů, závodních soutěží aut i cyklistů a umožní každému naladit kanály Eurosport 1 a 2. Balíček sport však není možné pořídit bez základního předplatného Max Standard.

Mohlo by vás zajímat

Srovnání s Disney+, Netflix a dalšími

V porovnání s dalšími platformami je Max mírně dražší. Zde pro srovnání ceny konkurenčních streamovacích platforem:

  • Disney+ – 239 Kč/měs.
  • Netflix – 199 Kč/měs. (Basic); 259 Kč/měs. (Standard); 319 Kč/měs. (Premium)
  • Amazon Prime – 79 Kč/měs.
  • Apple TV+ – 199 Kč/měs.
  • SkyShowtime – 179 Kč/měs.

Zdroj: HBO Max


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud