Opatrně ho pokládáme na stůl, neustále měníme kryty, v kapse ho zásadně nosíme mimo dosah klíčů a mincí. Na jednu věc ale často zapomínáme. A právě ona je tou nejdůležitější a zároveň nejkřehčí. Displej. Jeho ochrana je často podceňovaná, přitom k jeho rozbití může dojít během okamžiku.
Situaci, kdy se tají dech, zda se na spadlém telefonu udělal nepopulární pavouk, zažil snad každý. Jak se před ní můžeme chránit? Možností je hned několik. Od klasického obalu až po moderní zakřivená skla.
„Výměna rozbitého displeje může jeho majitele stát až několik tisíc korun. I kvůli tomuto důvodu je na trhu k dostání rozmanité portfolio vychytávek, pomocí kterých se lze před nebezpečím chránit. Kromě obalů v různých designech má zákazník na výběr z univerzálních fólií nebo z tzv. zakřivených ochranných skel, přičemž ty poslední zmíněné jsou vůbec tím nejspolehlivějším pomocníkem,“ vysvětluje Goran Setler, zástupce značky YENKEE, výrobce a distributora IT příslušenství.
Ochranná fólie nebo tvrzené sklo?
Většina zodpovědných vlastníků mobilního telefonu často volí ochrannou fólii. Ta však spíše patří už do minulosti. Ano, dokáže velmi spolehlivě ochránit displej před škrábanci, prachem nebo nečistotami, proti většímu poškození ale často skládá zbraně. Větší odolnost nabízí zakřivené ochranné sklo. Oproti běžné fólii je schopné zcela absorbovat náraz na zem, aniž by se poškodil displej telefonu.
„Zakřivené ochranné sklo zakryje kompletně celou přední stranu telefonu. Díky tomu ho chrání před poškozením, škrábanci i prachem. Zároveň sklo splývá s tělem telefonu, tudíž není na první pohled poznat, že je vůbec nějaké sklo na telefonu nainstalováno. Proto je daleko funkčnější než běžné rovné ochranné sklo,“ doplňuje Goran Setler. Pokud by došlo k opravdu velkému nárazu a sklo by prasklo, lze ho následně velmi lehce sloupnout. Displej by přitom měl být stále nepoškozen.
Změna citlivosti displeje? Nikoliv!
Obava z toho, že by displej mohl ztratit na své citlivosti, už dávno není na místě. Současné technologie umožňují zachovat pocit z obrazovky stejný jako před aplikací skla. To je způsobeno především speciální silikonovou vrstvou, která se jednoduše přilepí na displej. Při nasazování se navíc nemusíte bát tvorby vzduchových kapslí.