Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Uživatelé mobilů Samsung, aktualizujte: spravíte si 30 zranitelností – také zkontrolujte, zda se to týká i vás

Jiří Palyza 15.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Krátce po uvolnění bezpečnostních záplat pro systém Android, které před pár dny vypustil Google, se přidává i Samsung. Záplaty postytuje pro celou řadu svých modelů a obsahují řešení i pro tři kritické zranitelnosti.

Google uvolnil v rámci svého měsíčního programu také květnovou bezpečnostní aktualizaci Androidu, která odstraňuje mnoho zranitelností, objevených v předchozím období.

Jak už bývá v těchto případech zvykem, updaty využívá také výrobce Samsung a přizpůsobuje je svým vlastním modelům Galaxy. V květnu uzavírá celkem třicet bezpečnostních zranitelností, z nichž tři jsou klasifikovány jako kritické.

Pokud byste aktualizace pro svůj mobil ještě neměli k dispozici, může to být způsobeno dvěma příčinami: výrobce je nejprve uvolňuje pro nejvyšší modely a starší zařízení je dostávají později, anebo nejsou pro váš konkrétní model k dispozici.

V těchto dnech se ale bezpečnostní záplaty dostávají na první smartphony a jsou připraveny ke stažení. Seznam všech zařízení, která by měla update obdržet, uvádíme níže.

Samsung poskytuje bezpečnostní záplaty v několika etapách

Samsung Galaxy S20 FE
Měsíční aktualizace dostávají modernější verze smartphonů. Modely se starším datem výroby nepřijdou zkrátka, jen jsou obslouženy v delších intervalech.
Zdroj: Samsung

Pro ochranu vlastního zařízení před zranitelnostmi je dobré nabízené aktualizace instalovat bez zbytečného odkladu. Obvykle to probíhá metodou Over-the-Air, tedy bez nutnosti připojovat smartphone kabelem k počítači.

O dostupnosti aktualizací pro váš model budete informováni příslušným oznámením. Také si můžete přímo v nastavení systému zkontrolovat, zda už jsou pro váš mobil aktualizace připravené. Pokud ano, můžete si je stáhnout a instalovat sami.
 

Mohlo by vás zajímat

Samsung updaty uvolňuje v několika vlnách a v jednotlivých zemích se zpřístupňují postupně. Je tedy možné, že pro vaše zařízení dorazí až později. Také doporučujeme při instalaci aktivovat připojení Wi-Fi, abyste ušetřili data, a při nižší zbývající kapacitě baterie mobil raději připojit na nabíječku. Aktualizace obvykle mají něco kolem stovek MB a zpravidla neobsahují žádné nové funkce, pouze záplaty.

Bude váš mobil také ošetřený? Podívejte se na seznam

Na své webové stránce podpory Samsung poskytuje informace o modelech telefonů, které dostávají měsíční updaty. Jsou to následující typy:

  • Galaxy Z Fold2 5G, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4, Galaxy Z Fold5, Galaxy Z Flip5, W23, W23 flip, W24, W24 Flip
     
  • Galaxy S20 FE, Galaxy S20 FE 5G, Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S21 FE 5G, Galaxy S22, Galaxy S22+, Galaxy S22 Ultra, Galaxy S23, Galaxy S23+, Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23 FE, Galaxy S24, Galaxy S24+, Galaxy S24 Ultra
     
  • Galaxy Note20, Galaxy Note20 5G, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy Note20 Ultra 5G
     
  • Firemní modely: Galaxy A52s 5G, Galaxy A53 5G, Galaxy A54 5G, Galaxy A55 5G, Galaxy Xcover5, Galaxy Xcover6 Pro, Galaxy Xcover7

Toto je stav k 8. květnu 2024.

Ostatní zařízení dostávají podle informací Samsungu bezpečnostní aktualizace buď kvartálně nebo dvakrát ročně. V minulosti výrobce také uvedl, že v kritických případech bude mimo tento rámec uvolňovat jednorázové updaty pro konkrétní oblíbené modely.

Zdroj: Samsung Mobile (1), (2)

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud