Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: koloběžka Acer ES Series 5 – koráb cyklostezek

Pavel Trousil 13.11.2023

Mobilní zařízení značky Acer, tedy především notebooky, jsou známé. Tento tchajwanský výrobce k nim ale nedávno přidal i elektrokoloběžky. V nabídce má tři řady. My jsme vyzkoušeli tu nejvyšší označenou Series 5.

Kapitoly článku

Elektrokoloběžky jsou moderní a ekologický způsob dopravy, který nabízí mnoho výhod. Patří mezi ně snadnost použití, úspora času a peněz, zábava a zdraví. Jsou totiž snadno ovladatelné a stačí je nabít, zapnout a vyrazit. Nemusíte se starat o parkování, benzín nebo pojištění (zatím).

Umožní vám rychle a pohodlně překonat krátké i střední vzdálenosti, aniž byste ztráceli čas v dopravních zácpách nebo hledali místo k zaparkování. Dodají radost z jízdy a zároveň přispějí k vašemu zdraví. Jízda na elektrokoloběžce posiluje svaly, zlepšuje rovnováhu a koordinaci, a také snižuje stres.

Velký model

Z těchto důvodů jsou elektrokoloběžky dobrým řešením pro ty, kteří hledají rychlý, levný, zábavný a zdravý způsob dopravy. Toho si je vědom i Acer a proto rozšířil svůj sortiment právě o elektrokoloběžky. Model Acer E-Scooter Series 5 je největší variantou.
 

Mohlo by vás zajímat

Koloběžka je opravdu velká, což má své výhody i nevýhody. Mezi výhody patří to, že je velmi pohodlná. Místa na nohy je na ní dost a tak na ní můžete mít bez problémů celá chodidla. Má také o něco větší kola (10“) a zadní tlumič, takže přestože kola nejsou nafukovací, ale plné, jede i na nerovném terénu bez drnčení.

Ovšem velikost se projevila na váze. Má přes 18,5 kg a to už je hodně, takže ji samozřejmě hůř dostanete do kufru automobilu a na případné schody se opravdu netěšíte. A je to znát i na provozu a rychlosti. Pohodlně by uvezla dvě menší osoby, ale výkon na to nestačí.

Koloběžka je vybavena 350W motorem a rychlost je omezena na předepsanou hodnotu 25 km/h. K dispozici jsou tři jízdní režimy – od ekologického po sportovním. Ale ani ve sportovním režimu nečekejte žádného sprintera. Jedete si na ní pohodlné, ale rozvážně. Nastavit si můžete tempomat.

Provedení a výbava

Co se týká provedení a výbavy, kloub pro složení je proveden dobře a vypadá odolně. Uvnitř tyče k řidítkům jsou dráty chráněné kovovým krkem. Opěrka je dostatečně masivní. Na řidítkách, které jsou poměrně vysoko (125 cm), jsou kromě ovladače rychlosti i tlačítka blinkru. Na displeji, který je celkem dobře čitelný, jsou jen základní informace – tedy rychlost, provozní režim a stav baterie pouze čárkami. Podrobnější informace najdete v mobilní aplikaci.
 

Acer ES Series 5
Ovládací aplikace, najeté kilometry a možnosti nastavení Acer ES Series 5.
Zdroj: Screenshoty aplikace Acer ES Series 5, redakce

Do velké koloběžky se vejde velká baterie, konkrétně 15Ah lithiumiontová. Podle specifikací má vydržet až na 60 km. Ale to je samozřejmě údaj čistě teoretický. Záleží na hmotnosti jezdce a režimu jízdy, ale v praxi musíte počítat s dojezdem o třetinu nižším. Nabíjení trvá přes osm hodin. Deště se za jízdy bát nemusíte - koloběžka splňuje IPX5.

Pokud nepotřebujete od koloběžky divokou sportovní jízdu a jde vám především o pohodlí, může Acer ES Series 5 dobře posloužit. Pokud s ní ale hodláte hodně cestovat a často ji někam přenášet, zvolte menší model. 
 

Technická data

Acer ES Series 5


Rozměry 118 x 49 x 125 cm

Hmotnost 18,7 kg

Výkon motoru 36 V/350 W

Max. zatížení 100 kg

Kapacita baterie 15 Ah

Brzda elektronická, kotoučové

Cena 9 990 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud