Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Hama Smart venkovní IP kamera – bezdrátová venkovní kamera se solárním panelem a snadnou instalací

Michal Bareš 08.05.2024

Venkovní odolná a bezdrátová dohledová kamera se solárním dobíjením se snadno instaluje a nastaví ji i začátečník.

Kapitoly článku

Instalace venkovní dohledové kamery se většina uživatelů bojí, protože bývá spojena s nutností připojení k elektrické a datové síti. To v případě venkovní IP kamery Hama Smart neplatí, protože ji pohání dva integrované 2 600mAh akumulátory dobíjené z dodávaného solárního panelu a s domácí sítí komunikuje přes Wi-Fi.

Kamera má možnost nočního vidění a disponuje snímačem pohybu, který ji dokáže automaticky aktivovat. Záznam se přenáší do připojeného mobilního telefonu s aplikací Hama Smart Home a mohou se ukládat i na microSD kartu, umístěnou pod bateriemi. S odolností IP65 vydrží kamera i silný déšť. MicroSD kamera může mít kapacitu maximálně 128 GB a není součástí dodávky. Bez ní kameru nezprovozníte.

Instalace

Instalace kamery je snadná, držák a solární panel jsou součástí dodávky. Solární panel má rozměry 18 x 13 cm a jeho výkon výrobce neudává. Je k němu připevněn třímetrový dlouhý kabel s bohužel pouze microUSB konektorem. Kabel je k panelu připojen napevno, praktičtější by byla možnost jeho snadné výměny.
 

Hama Smart venkovní IP kamera
Hama Smart venkovní IP kamera
Zdroj: Chip
Hama Smart venkovní IP kamera
Hama Smart venkovní IP kamera
Zdroj: Chip

Zapojení kamery do aplikace Hama Smart Home není těžké, ale telefon musí být připojen k 2,4GHz Wi-Fi síti, protože kamera 5GHz pásmo nepodporuje. Pokud se kamera nevyhledá automaticky, je nutné ji resetovat (vypínač i reset jsou ukryté uvnitř zařízení), případně propojit pomocí QR kódu.

Aplikace a obraz

Rozhraní aplikace je jednoduché a nabízí základní funkce, jako sledování videa, pořizování snímků i hlasovou komunikaci s kamerou pomocí reproduktoru a mikrofonu. Kamera umožňuje záznam videa do cloudové služby, ale tu je nutné zaplatit zvlášť. Roční předplatné pro měsíční ukládání obrazu z jednoho zařízení vyjde na necelých 1 500 Kč.

Kvalita obrazu je velmi dobrá, všechnu potřebné detaily jsou viditelné, v pohodě použitelný je i noční režim. Kamera detekuje pohyby a aktivuje se sama, video se nahrává na microSD kartu a na telefon přijde notifikace.

Solární panel nemusí vždy kameru energeticky uspokojit, ale je možné ji přes microUSB konektor dobít z powerbanky. 

Aplikace Hama Smart venkovní IP kamera
Rozhraní aplikace Hama Smart
Zdroj: Aplikace Hama
Hama Smart venkovní IP kamera
Hama Smart venkovní IP kamera
Zdroj: Chip

Technická data

Hama Smart venkovní IP kamera


Rozlišení 1 080 x 1 920 bodů / 30 fps

Konektivita Wi-Fi 802.11b/g/n, 2,4 GHz, microUSB

Kompatibilita Android, iOS

Úhel pohledu 130 °

Rozměry 6 x 6 x 10 cm, 208 g

Funkce noční vidění, mikrofon, reproduktor

Cena 2 990 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud