Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Rusové zmasakrovali nevinné fanoušky počítačové hry S.T.A.L.K.E.R: lžou o tom, že šlo o teroristy

Jakub Fišer 30.11.2022
info ikonka
Zdroj:

Ruské tajné služby a vojenské složky se nebojí a neštítí ničeho. V klidu popraví trio občanů Ruska v domnění, že jde o teroristy. Důkazy přitom jasně nasvědčují tomu, že nebožtíci jen hráli v lesích Voroněže larpové hry týkající se oblíbené série počítačových her S.T.A.L.K.E.R.

Kapitoly článku

Neobyčejně nechutný incident se odehrál 23. listopadu v lesích poblíž města Voroněž, asi 330 kilometrů od hranic s Ukrajinou. V opuštěném příbytku tam byly postříleni tři muži v převlecích za vojáky, se zbraněmi a vlajkami cizích mocností. Tedy alespoň tak to podává oficiální tisková zpráva ruské FSB (tajná služba, Federální služba bezpečnosti).

Vražda podle propagandy

„Federální bezpečnostní služba Ruské federace na území oblasti Voroněž zmařila pokus o sabotáž na vojenských a energetických zařízeních v regionu příslušníky tajné buňky příznivců ukrajinské nacionalistické ideologie,“ píše FSB, pochopitelně pod taktovkou ruské vládní propagandy.

Na videu natočeném na místě činu pak vojáci FSB ukazují tři mrtvá těla, střelné zbraně, dokonce údajné „po domácku vytvořené výbušniny“ anebo vlajky cizích mocností. Pravda je ale trochu jiná. Lži ruské propagandy se rozhodl na Twitteru odkrýt fanoušek do historie s přezdívkou @ChrisO_wiki.

„Ruská FSB tvrdí, že potlačila buňku sabotérů s pro-ukrajinským smýšlením. Ve skutečnosti se ale ukázalo, že šlo o fanoušky sportovního airsoftu, kteří se v rámci hry vydávali za postavy z videoherní série S.T.A.L.K.E.R.,“ píše ve svém příspěvku.

| Zdroj: Ria Novosti

Rusko nepozná nadšence od vojáků

V žádném případě tak nešlo o žádné extremisty. Podle deníku Moscow Times byli dva z nich dokonce známými účastníky voroněžské airsoftové komunity. Jeden z nich používal přezdívku Stalker Phosgene, právě z videohry S.T.A.L.K.E.R.

Rusové informovali také o tom, že v „příbytku teroristů“ našli vlajku Velké Británie a prapor pravicového extremistického ukrajinského hnutí Svoboda. To má ve znaku vlka a nápis „ Воля“, tedy „vůle“.

Jenomže prapor z videí na kanále agentury Ria Novosti z průzkumu místa činu vyobrazuje jiného vlka – toho, kterého používá fiktivní frakce z post-apokalyptické hry S.T.A.L.K.E.R: Shadow of Chernobyl. Kromě toho, deník Moscow Times uspořádal rozhovor se známými zastřelených mužů, kteří potvrdili, že šlo o fanoušky larpové zábavy a airsoftu, nikoliv kontrarevolucionáře.

Zdroj: FSB, Ria Novosti, @ChrisO_wiki / Twitter


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme