Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Okamžitě rozpoznáte, kdo volá: Google pracuje na užitečné funkci pro Android

Jiří Palyza 10.04.2024
Zdroj: Solen Feyissa/Unsplash

Otravná spamová volání dokážou naštvat. Vývojáři Google ale pracují na funkci "Lookup", která usnadní vyhledávání čísel příchozích hovorů. Na jakou novinku se uživatelé Androidu mohou těšit?

Vzhledem k rostoucímu počtu nevyžádaných volání Google pracuje na funkci, kterou uživatelé do budoucna jistě velmi ocení. Jediným kliknutím umožní získat informace o neznámém čísle volajícího. Novinka se v současné chvíli nachází ve fázi beta testování.

Nové tlačítko "Lookup", které bude součástí aplikace pro volání, poskytne základní informace o volajícím. Výrazně to usnadní práci s neznámými čísly. Tlačítko "Lookup/Vyhledat" se zobrazí při rozbalení karty posledních volání a umožní zpětné dohledání čísla na webu. Pro správnou funkci bude potřeba mít aktivní internetové připojení.

Pokud na tlačítko klepnete, otevře se vyhledávání Google se zadaným číslem ve vyhledávacím poli. Google netvoří žádnou speciální databázi spamových čísel, spíš spoléhá na uživatelská hodnocení a dostupné informace o telefonních číslech.

Mohlo by vás zajímat

Taková funkce měla přijít už dávno, její potenciál v boji proti telefonnímu spamu je nepřehlédnutelný. Kromě stávajících možností práce s telefonními čísly, ke kterým patří možnost blokace a přehled v historii, bude nová funkce vítaným doplňkem, který pomůže celá řadě uživatelů.

Měla by rozšířit základní aplikaci pro telefonování (Phone by Google), která je k dispozici nejen na smartphonech Google Pixel, ale i na dalších zařízeních se systémem Android. Jen zatím není jasný přesný časový harmonogram, kdy to nastane.

Google zahrne do Gmailu fukce Gemini

Symbol Gmailu na displeji smartphonu
Internetová a androidová společnost také pracuje na zahrnutí funkce podpory umělé inteligence do svého systému elektronické pošty Gmail.
Zdroj: Solen Feyissa/Unsplash

Google plánuje inovace nejen pro telefonické hovory, ale také pro službu elektronické pošty. Technologický gigant pracuje na integraci e-mailových souhrnů s podporou vlastního modelu umělé inteligence Gemini. Novinka by se měla objevit ve aplikaci Gmailu pro Android.
 

Mohlo by vás zajímat

Přestože už tuto službu lze používat ve webové verzi služby Gmail, v aplikaci zatím není aktivní. Viditelná přítomnost nového tlačítka ale naznačuje, že uživatelé možná už brzy budou moci dostávat souhrn příchozích e-mailů přímo v aplikaci.

Zdroj: 9to5Google, X / @AssembleDebug
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud