Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejlepší čas na nákup PlayStationu 5? Vůbec ne, i na Bazoši je hodně drahý

Jakub Fišer 08.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Rok 2024 bude podle všeho rokem konzole PlayStation. Nejenže aktuální generace pluje k prodejnímu rekordu ve své kategorii, ale na konci roku bychom se měli dočkat představení a uvedení na trh nové verze PlayStation 5 Pro. Je tedy ideální čas na nákup původní verze?

Kapitoly článku

Jak šel čas: PlayStation 5

Nejprve trochu té rekapitulace. Konzole PlayStation 5 se začala v Česku prodávat v listopadu 2020, hned zkraje ji ale sejmula extrémní poptávka, na kterou se vlivem tehdy probíhající čipové krize nedokázala najít adekvátní nabídka.

Výjimkou tak tehdy nebyly dlouhé čekací listiny, kdy zákazník i se zaplacenou objednávkou čekal na dodání 6–8 měsíců. V současnosti už je situace o poznání lepší, obchody jsou dostatečně saturované a dodavatelský řetězec nestrádá.

Mnoho lidí však zvažuje nákup konzole právě nyní. Proč? Řeknou si, že od vydání už uplynul čas, že už je venku i dostatečné množství her a že se hodně lidí bude chtít konzole zbavit, třeba i pod cenou, protože vyhlíží nákup výkonnější verze, která má dorazit na konci roku.

Mohlo by vás zajímat

PS5 zlevňoval jen minimálně

Něco pravdy na tom je – s představením nové konzole se na inzertní servery odebere spousta aktuálních uživatelů, aby zde zpeněžili svou použitou konzoli. Na to je ale ještě čas, největší vlna přijde jeden týden před a jeden týden po uvedení nové konzole PlayStation 5 Pro na trh.

Naznačuje to i situace na Bazoši. Použitou konzoli PlayStation 5 v původní revizi bez her pořídíte za 7–9 tisíc korun. K dispozici je na inzertním portále také varianta Slim (nejnovější revize), ale spíše za cenu atakující 10 tisíc korun.

Ukázka ceny PS5 na Bazoši
Zdroj: snímek obrazovky / Jakub Fišer, Chip.cz

Není to nějak hodně? Ano je. Stačí se totiž podívat na cenové srovnávače a nabídku velkých prodejců elektroniky. Vždyť novou konzoli PS5 Slim pořídíte za 12 tisíc korun s mechanikou, popřípadě o tisíc korun méně za variantu bez Blu-ray mechaniky.

V nabídce mnoha e-shopů, které nabízí třeba i zánovní či použité zboží (Smarty, Mobil Pohotovost) najdete původní konzoli s cenou 8 500 korun, lacinější variantu bez Blu-ray mechaniky dokonce za 7 300 korun.

Kdy koupit PS5 v roce 2024?

Pokud tedy pokukujete po novém PlayStationu do vašeho obýváku či pracovny/herny, teď rozhodně není ideální čas na nákup. Naopak pokud byste konzoli rádi prodali, nyní je o něco lepší situace než za půl roku, až bude na trhu sub-generační nástupce PlayStation 5 Pro.

Zdroj: Bazoš, Heureka


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud