MMD zastřešuje obě značky monitorů, přičemž zjednodušeně řečeno, je značka Philips určena hlavně pro pracovní využití a AOC se zaměřuje na herní modely, ale neplatí to bez výjimky. AOC se ale odlišuje designem, který má letos na svědomí i firma F. A. Porsche. V portfoliu AOC najdeme hlavně herní modely. Monitory Philips pak směřují jak do kancelářského a pracovního segmentu, tak k hráčům a nově se s touto značkou, konkrétně s jejími dotykovými panely, budeme setkávat i v prodejním segmentu.
Na co se tedy letos můžeme těšit? Trendy jsou jasné. U herních modelů AOC budou v módě designově solitérní monitory s výraznými podstavci a černo/červenou barvou, osazené prohnutými panely s rychlými obnovovacími frekvencemi (144 Hz a víc), zatímco u vzhledově konzervativnějších zařízení Philips to budou širokoúhlé (21:9) a ultraširokoúhlé (32:9) panely s vysokým rozlišením (QHD, UWQHD, 4K HDR a 5K HDR) a velkou barevnou přesností. U všech modelů se klade důraz i na co nejúspornější provoz a na ochranu zraku uživatelů. V této kategorii také Philips uvede monitor s rekordně nízkou spotřebou a řadou úsporných technologií. Jedním z nejdůležitějších trendů je také osazení monitorů USB-C konektorem s možností přenosu videa, dat i napájení do připojeného notebooku. Takové monitory poslouží i jako praktické dokovací stanice pro dnešní ultralehké a ultratenké notebooky, do jejichž úzkého těla se bohužel již klasické konektory nevejdou. Další důležitou věcí, bez které se moderní monitor neobejde, jsou co nejtenčí rámečky okolo displeje, které usnadňují provoz v režimu několika monitorů vedle sebe.
monitor Philips 329P9
Začněme s monitory Philips osazenými USB-C konektorem. Ty budou u profesionálních a kancelářským modelů k dispozici v úhlopříčkách od 24 do 49“, s rozlišením od Full HD až po UWQHD (5 120 x 1 440 bodů). Samozřejmě kromě USB-C konektoru budou obsahovat i klasičtější HDMI a DP porty, v některých případech dokonce i s RJ45 zdířkou pro připojení LAN sítě přímo do monitoru. Většina monitorů dokáže přes USB-C napájet připojený notebook 60-65 W, 43“ UWQHD monitor 439P9H pak až 100 W, ale ten má přijít na trh až na podzim.
Vlajkovou lodí je bezpochyby 49“ UWQHD monitor, do nějž výrobce zařadil snad všechny moderní technologie, které jsou dnes v této oblasti k dispozici. Ultraširokoúhlý prohnutý 49“ panel odpovídá s rozlišením 5 120 x 1 440 bodů dvěma QHD displejům vedle sebe, kromě USB-C portu má i dva HDMI a DP, nechybí RJ45. Monitor podporuje HDR a obsahuje kamerku umožňující přihlášení Windows Hello. Kamerka je vyskakovací, takže pokud ji uživatel nepotřebuje, nemusí se bát o to, že jej bude někdo bez jeho vědomí sledovat. Podle výrobce má být kamera rychlá a do Windows dokáže uživatele přihlásit již za dvě sekundy.
O něco menší, 32“ úhlopříčku zastupuje model 329P9H s 4K rozlišením, USB-C dokováním, integrovaným KVM rozbočovačem a rovněž vyskakovací kamerkou. Nechybí snímač přítomnosti uživatele, který dokáže uspořit až 80 procent energie ani senzor intenzity okolního osvětlení, který majitelé monitoru ocení hlavně při noční práci. Na uživatele, kteří si vystačí s menší úhlopříčkou, směřují monitory 272B7QUBHEB a 241B7QUBHEB. Oba mají IPS panel, přičemž prvně jmenovaný má QHD, druhý Full HD úhlopříčku. I tyto modely podporují USB-C dokování s přenosem videa i napájení a oba mají vyskakovací kamerku i LAN konektor pro připojení k firemní drátové síti.
V rodině monitorů Philips budou nově i dotykové displeje, určené hlavně do obchodů, restaurací, hotelů nebo do školství. Všechny modely mají kapacitivní dotykové panely s možností rozpoznání až 10 dotyků najednou, zajímavý podstavec, umožňující jejich sklopení do prakticky vodorovné polohy a IP54. Menší 15,6“, 17“ a 21,5“ modely budou osazeny pouze TN panelem, největší 23,8“ model 24B9T pak IPS zobrazovačem.
Monitor Philips 326M6VJRMB
Především pro hráče je pak určen 32“ monitor Momentum 326M6VJRMB s 4K UHD displejem, ultrarychlou dobou odezvy, HDR 600 (rozsah jasu od 0,00005 do více než 1 000 cd/m2) a ambientním osvětlením okolí Ambiglow. S ohledem na velikost oceňujeme možnost výškového nastavení a potěší i filtr modrého světla. Panel typu MVA má 4ms obnovovací frekvenci a dokáže podle výrobce pokrýt až 135 procent sRGB a 98,6 procenta DCI-P3 barevného prostoru.
Herní monitory AOC budou mít samozřejmě také prohnuté obrazovky, tentokrát ale všechny s dobou odezvy 144+ Hz a budou podporovat Gsync nebo Freesync. Vlajkovým modelem je v tomto případě monitor AOC U32U1 s 31,5“ UHD bezrámečkovým panelem, HDR600 a mimo 2x HDMI a DP i USB-C portem. O něco menší 27“ AOC Q27T1 má QHD rozlišení, dva HDMI a jeden DP konektor a tloušťku panelu v nejužším místě jen 7 mm. Pro profesionální uživatele je pak připraven 27“ 4K monitor U2790PQU s možností výškového nastavení v rozsahu 130 mm, IPS panelem, dvěma HDMI (1x 1.4, 1x 2.0), DP portem a USB rozbočovačem. Velký herní zahnutý monitor nese označení AOC CQ32G1 a má 31,5“ 144Hz panel s QHD rozlišením a podporou Freesync. V nabídce se objeví dále 4K HDR monitor G68 4K Gaming s 1ms (G2G) odezvou. Cenově dostupný bude 27“ prohnutý Agon 2 se 165Hz obnovovací frekvencí, Full HD rozlišením, VA panelem a podporou Freesync. O něco cenově výše pak bude dvojice QHD monitorů AG273CX a AG273CG, které se liší typem panelu (VA, vs. TN) a podporou Freesync, resp. Gsync technologie. Asi největší radost udělá hráčům 35“ prohnutý monitor AG353UCG s 4K VA panelem a podporou HDR1000. V řadě plochých monitorů bude na výběr z modelů s od 24“ (24G2UE a 24G2E) do 27“ (G27G2UE a G27G2U) úhlopříčky, Full HD rozlišením, 1ms dobou odezvy, IPS panelem a maximální svítivostí do 250 cd/m2.
Monitor Agon AG353UCG