Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Jistota aktualizací: tento smartphone bude dostávat update Androidu 7 let

Josef Mika 29.09.2023
Zdroj: Unsplash/Adrien

Až dosud Google nabízel pro svá zařízení podporu v celkové délce 5 roků. Se 7 lety pro svůj nový smartphone se systémem Android nyní Google překonává i Apple.

Kapitoly článku

V srpnu vyšlo najevo, že nový model smartphonu od Googlu – Pixel 8, jehož uvedení společnost plánuje na letošního 4. října, obdrží výrazně více aktualizací operačního systému Android. Podle nového úniku dostanou Pixel 8 a 8 Pro dokonce sedm let aktualizací operačního systému, zabezpečení a funkcí. Vyplývá to z datasheetu, který sdílel server 91Mobiles a Kamila Wojciechowska.
Google dnes inzeruje "5 let aktualizací Pixelů", což v současnosti znamená záruku tři roků updatů systému Android a dalších 24 měsíců bezpečnostních záplat. Pokud bychom četli uniklé specifikace Pixelu 8 doslova, znamenalo by to sedm let získávání všech tří typů aktualizací. Druhou možností je nějaká kombinace, která funguje již nyní.

Pixel 9
Modely Pixel 8 a 8 Pro chce Google uvést 4. října. Současně s nimi se objeví i chytré hodinky Pixel Watch 2.
Zdroj: Google

Aktualizace: chytré telefony s Androidem by překonávaly i konkurenci iPhonu

S výjimkou původního modelu dostávaly telefony Pixel zatím vždy tři roky aktualizací. U Pixelů 6 a Tensor přidal Google další dva roky na bezpečnostní záplaty. Pokud se únik informací ukáže jako pravdivý, Google by s modely Pixel 8 a 8 Pro vstoupil do přímé konkurence proti iPhonu. Ten dostává aktualizace v průměru 5 až 6 let, což z něj dělá jedno z nejdéle fungujících zařízení.

Google Pixel
Nová generace Pixelů může konkurovat iPhonu i z hlediska životnosti.
Zdroj: Google

Uvidíme, jak si Android povede za několik let. Skutečným testem bude, jak bude vypadat výkon po pěti letech a kolik lidí bude chtít své zařízení tak dlouho používat. Předpokladem samozřejmě je, že všechny ostatní součásti telefonu budou fungovat i nadále, což je však díky rozšířené spolupráci Googlu s opravárenským portálem iFixit pravděpodobnější než kdy dříve.

Zdroj: 91mobiles.com, Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud