Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HTC představilo nový telefon: jde tak trochu o paskvil a ještě ke všemu jen pro Rusko

Jakub Fišer 26.10.2022
info ikonka
Zdroj:

Někdejší veleoblíbený výrobce mobilních telefonů HTC nemůže najít jiskru, kterou předával svým produktům dříve. Zkouší to tedy přes laciné modely na odlehlých trzích. Ale proč zrovna v Rusku?

Kapitoly článku

HTC Wildfire E Plus

Jak vidno, novinka od HTC vzbuzuje více otázek než odpovědí. Jmenuje se Wildfire E Plus a jde o vstupní model s jen základní výbavou a cenou na spodní hranici. Plastové šasi skrývá fotomodul s duální sestavou kamer: 13Mpx hlavní a 5Mpx makro, vepředu je pak ještě 5Mpx selfie fotoaparát.

Dále nabízí HTC Wildfire E Plus 2 GB RAM, 32GB úložiště, Android 12 v edici Go, 5150mAh akumulátor s 10W nabíjením a 6,52″ obrazovku typu LCD s HD+ rozlišením a základní 60Hz obnovovací frekvencí. Výkon dodává telefonu čipová sada MT6739 od MediaTeku, čtyřjádrový procesor umožňuje maximální takt 1,5 GHz. Z další výbavy může zaujmout Dual SIM, Bluetooth 4.2, GPS, USB-C a 3,5mm audiojack.

HTC v Rusku

Nyní ale k těm otázkám. HTC potřebuje znovu rozjet prodeje, které notně dotuje z výdělků VR headsetu Vive. Je ale ideální začít renesanci firmy na trhu v Rusku? Tato země rozpoutala krvavou válku na Ukrajině, perzekuuje svoje občany a porušuje mezinárodní i lidská práva.

| Zdroj: PHConcepts / YouTube

Tento krok je pozoruhodný právě od HTC, firmy z Tchaj-wanu – de facto samostatné demokratické republiky odtržené od Číny. Čínská lidová republika jejich samostatnost neuznává a hovoří o ostrově Tchaj-wan jako o své provincii. Má HTC skutečně zapotřebí nahánět si prodeje na trhu v Rusku?

A co je možná ještě zajímavější, ve skutečnosti totiž nejde tak úplně o smartphone HTC, nýbrž čínské firmy z Šen-čenu jménem UMIDIGI. Model UMIDIGI C1, který HTC převzalo a “pláclo” na něj své logo, pořídíte i v České republice, a to s cenou 2600 Kč včetně DPH. Zato HTC Wildfire E Plus se v Rusku prodává za 7990 rublů, tedy asi 3200 Kč v přepočtu.

Přitom kooperace zrovna s UMIDIGI může někdejšímu králi smartphonového trhu spíše ublížit. UMIDIGI bylo v minulosti kritizováno za laxní softwarovou podporu, neschopnost starat se o své produkty po vydání a také nepopulární marketingové kampaně, v rámci kterých jste dostali smartphone, když jste na něj napsali pozitivní recenzi.

Zdroj: Gizmochina, Wikipedia


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme