Přejít k hlavnímu obsahu
časopis
Prolistovat ukázku

Březen 2024

Březnový Chip v prodeji od 28. února 2024

Chip je možné číst v tištěné nebo v digitální podobě na mobilech, tabletech a počítačích.

čtenář

Pokud nechcete každý měsíc myslet na koupi časopisu, objednejte si rovnou cenově výhodné předplatné! Navíc dostanete dárek dle výběru.

chci předplatné

Co se v tomto čísle dočtete

Březnové vydání Chipu přibližuje, jak moc se vlivem AI mění bezpečnost celého oboru IT. Ukážeme vám, co je ještě bezpečné, a hlavně jak se účinně bránit sofistikovaným útokům vedeným s podporou umělé inteligence.

V souvislosti s blížícím se koncem podpory Windows 10 přináší Chip 03/24 rozsáhlý materiál o tom, jak co nejlépe využít starší PC s Desítkami. Mnoho počítačů se stále ještě nejrozšířenějším OS totiž ještě ani zdaleka nepatří do starého železa a můžete je bezpečně provozovat i v budoucnosti.

A rozsáhlý profesionální test současných antivirových bezpečnostních balíků přinesl velké překvapení. Ukázal totiž, že nejlepší antiviry nejsou ty placené. Zároveň ale naznačil, že přílišná konsolidace a slučování společností na antivirové scéně nemusí být ideální.

Na Chip DVD na vás čeká plná verze všestranného programu Perfect PDF s kompletní sadou nástrojů na vytváření i úpravy dokumentů ve formátu PDF. Kromě jiného dokáže z dokumentů s obrázky vytvářet PDF soubory s menší datovou velikostí než samotná aplikace Adobe Acrobat.

Na obnovu poškozených nebo nechtěně smazaných obrázků z různých disků a paměťových médií se specializuje nástroj Photo Recovery. Je dobré takový software mít, nikdy totiž nevíte, kdy ho budete potřebovat.

Aplikace SystemCare, vybavená umělou inteligencí, vám zase pomůže nejen s vyčištěním PC od zbytečností a optimalizací jeho výkonu, ale i se zvýšením zabezpečení.

A v Chipu 03/2024 je toho mnohem víc. Přejeme vám při jeho čtení hodně užitku a zábavy!

Chip 03/2024
Zdroj: časopis Chip

Obsah časopisu:


Chytrá strategie proti útokům AI
Chytrá strategie proti útokům AI

Nejlepší ochrana je zdarma
Nejlepší ochrana je zdarma

Jak využít AI v dopravě?
Jak využít AI v dopravě?


AI oživuje historii
AI oživuje historii

Centrum digitálního světa
Centrum digitálního světa

Všestranné, mobilní a praktické
Všestranné, mobilní a praktické

Top telefony s nejvyšším výkonem
Top telefony s nejvyšším výkonem

Data jsou pryč? Nepanikařte
Data jsou pryč? Nepanikařte

Vytváříme si svou vlastní realitu
Vytváříme si svou vlastní realitu

Pár slov, kterými se řídí naše myšlení
Pár slov, kterými se řídí naše myšlení

Chip DVD 03/2024
Chip DVD 03/2024

Přiložené DVD

cd

DVD obsahuje nejlepší plné verze s návody a programy ke článkům. Online verzi fyzického disku najdete na Chip DVD.


Perfect PDF 11 Premium
Perfect PDF 11 Premium

Program Perfect PDF 11 Premium slouží nejen k prohlížení, ale především k úpravám obsahu PDF dokumentů, u kterých je možné upravit i uspořádání stránek. Plná verze - Chip 03/2024.


SafeErase 17 Pro
SafeErase 17 Pro

Program O&O SafeErase nabízí spolehlivé odstranění souborů a složek i vyčištění celých disků od dat, která pak žádným způsobem nebude možné obnovit. Plná verze - Chip 03/2024.


iTop Screen Recorder
iTop Screen Recorder

S programem iTop Screen Recorder lze zaznamenávat veškeré dění na pracovní ploše počítače do videosouboru se zvolenou kvalitou a snímkovou frekvencí. Novinkou je integrovaný videoeditor. Plná verze - Chip 03/2024.


Advanced SystemCare 17 PRO
Advanced SystemCare 17 PRO

Aplikace Advanced SystemCare, vybavená umělou inteligencí, vám pomůže nejen s vyčištěním počítače od zbytečností a optimalizací jeho výkonu. Plná verze - Chip 03/2024.


Photo Recovery 2
Photo Recovery 2

Aplikace Photo Recovery se specializuje na obnovu poškozených nebo smazaných obrázků z různých disků a paměťových médií. Obnovena jsou dokonce i metadata EXIF. Plná verze - Chip 03/2024.


DENOISE projects 3
DENOISE projects 3

Aplikace DENOISE projects analyzuje na fotografiích sedm typů obrazového šumu, který vzniká při jejich pořízení zejména nedostatečným osvětlením scény. S ohledem na zachování ostrosti detailů pak navrhne automatické vyčištění obrázku. Plná verze - Chip 03/2024.


GClean 2024
GClean 2024

Program GClean pročistí internetové prohlížeče Chrome, Edge, Firefox, Opera a Safari a zamezí zejména Googlu sběru dat o vašem on-line chování. Odstraňování stop lze nastavit i automaticky. Plná verze - Chip 03/2024.


Avira Prime
Avira Prime

Avira Prime je nejvyšší verzí bezpečnostního řešení známého německého výrobce, která se 90 dnů postará o všestrannou ochranu až pěti počítačů nebo mobilů. Součástí licence je i plnohodnotné VPN řešení. Verze na 90 dnů - Chip 03/2024.


onlineTV 19
onlineTV 19

V aplikaci onlineTV je možné sledovat televizní stanice a poslouchat internetová rádia z řady různých zemí. Navíc si můžete snadno pořídit záznam streamu. Plná verze - Chip 03/2024.


Steam
Steam

Steam je přední platforma pro online distribuci počítačových her online, vyvinutá společností Valve. Hráčům poskytuje bohatou nabídku funkcí i nástrojů. Free verze - Chip 03/2024.


AVG Internet Security pro Chip
AVG Internet Security pro Chip

Díky nadstandardním vztahům časopisu Chip a výrobce AVG mohou čtenáři zdarma používat špičkové zabezpečení AVG Internet Security bez časového omezení. Licenci stačí každý měsíc prodloužit novým licenčním klíčem z Chipu.


Starší čísla


všechna čísla

doporučujeme


články odjinud