Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Huawei Watch Fit 3 – velmi přesné a krásné fitness hodinky

Michal Bareš 10.05.2024

Perfektní zpracování, kvalitní materiály, dlouhá výdrž na baterii a přesné senzory převažují nápadnou podobu s konkurenční ikonou.

Kapitoly článku

Fitness náramek Huawei Watch Fit 3 vypadá o poznání luxusněji než předchozí verze, nabízí větší a širší displej s vysokou svítivostí, dlouhou výdrž na baterii, bohatou senzorovou výbavu a podporu velkého množství sportů. Vzhledem ke skvělému zpracování a vysoké přesnosti senzorů představují s cenou pod 4 000 Kč jedny z nejzajímavějších fitness hodinek na trhu.

Displej

Vizuální podoba s Apple Watch je patrná na první pohled, ale ony v podstatě všechny hranaté hodinky Apple Watch tak trochu připomínají. Výhodou tohoto designu jsou kompaktní rozměry a nízká hmotnost. Přesto má AMOLED displej 1,82” úhlopříčku a vysoké rozlišení 480 x 408 bodů (347 ppi).

Kvalita displeje je prvotřídní, díky vysoké svítivosti jsou ikony i informace pohodlně čitelné i na přímém slunci. Odezva na dotykové ovládání je okamžitá a přesná. K ovládání lze použít i kovovou otočnou korunku, která slouží jak k pohybu v menu, tak i zvětšuje ikony hlavní aplikační stránky.

Huawei Watch Fit 3
Barevné ladění ciferníku odpovídá barvě dodávaného pásku
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Huawei Watch Fit 3
Vynikající detailní zpracování je patrné i z korunky hodinek Huawei Watch Fit 3
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Mohlo by vás zajímat

Konstrukce

Ergonomie hodinek je příkladná. Tělo hodinek má hliníkový rám a působí luxusním dojmem. Zpracování i použité materiály jsou prémiové a uživatel má pocit, že má na zápěstí opravdu solidní hodinky.

Námi testovaný model byl vybaven zeleným elastomerovým páskem, který je příjemný na dotek a na ruce netlačí. Spolu s páskem váží hodinky 50 gramů, bez něj jen 26 gramů. Díky nízké hmotnosti se dají hodinky pohodlně nosit celý den a neměli jsme problém s nimi spát nebo sportovat. Tělo hodinek je odolné vůči vodě, takže není problém si je vzít do bazénu.

Funkce

Vestavěné senzory sledují tep a okysličení krve, hodinky dokáží sledovat kvalitu spánku a samozřejmostí je krokoměr. Huawei Watch Fit 3 dokáží sledovat trasu pomocí GPS. Na druhou stranu postrádáme NFC čip pro mobilní platby a barometrický výškoměr.

Samozřejmostí je možnost přijímat a vyřizovat telefonní hovory ze smartphonu připojeného přes Bluetooth. Hodinky přijímají notifikace (umožňují rychlou odpověď pomocí přednastavených krátkých zpráv) a lze s nimi ovládat přehrávání hudby spuštěné v telefonu.

Huawei Watch Fit 3
Snadná výměna pásků u hodinek Huawei Watch Fit 3
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Huawei Watch Fit 3
Spodní strana hodinek Huawei Watch Fit 3
Zdroj: Michal Bareš, Chip

V základním nastavení ladí ciferník barvou s páskem. Drobnost, ale příjemná. Uživatelé si mohou samozřejmě ciferníky měnit podle libosti, k dispozici je jich velké množství, většina je bezplatná. Na ciferníku si můžete dokonce zobrazit vlastní fotografii pořízenou telefonem.

Aplikace a sporty

Základní aplikace jsou předinstalované na hodinkách, další se dají přihrát z obchodu AppGallery, ovšem nabídka je omezená a v současnosti jsme v obchodu našli jen sedm aplikací (mapy, ovladač Spotify, kalendář, správce věrnostních karet).

Ve výbavě hodinek najdeme aplikace pro sledování výkonů ve více než 100 sportovních aktivitách, i když většina je zde tzv. “do počtu” (e-sporty, frisbee, pouštění draků, rybaření). Praktická je nabídka ilustrovaných kurzů a cvičení.  

Výdrž na baterii a dobíjení

Během testu vydržely hodinky bez aktivované GPS pracovat na jedno nabití téměř deset dní. Nabíjení pomocí přiložené stanice je rychlé, zcela vybité hodinky se nabijí na 80 procent za přibližně 35 minut.

Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3
Zdroj: Aplikace Huawei Zdraví

Vysoká přesnost měření

Přesnost senzorů je výborná. V testu jsme s fitness trackerem dosáhli průměrné přesnosti počítání kroků 99,7 procenta, což Huawei Watch Fit 3 řadí k nejpřesnějším sportovním náramkům na trhu.

Technická data

Huawei Watch Fit 3


Displej/rozlišení 1,82", barevný, OLED, dotykový / 480 x 408 bodů

Výbava Bluetooth, napájecí adaptér

Přesnost krokoměru 99,7 %

Výdrž na baterii / dobití 10 dní / 0:45 h:m

Funkce Měření srdečního tepu, měření okysličení krve, analýza spánku, sledování sportovních aktivit, notifikace, spoušť, budík, časovač, stopky, příjem hovorů, ovládání hudby

Rozměry / hmotnost 43 x 36 x 10 mm, 26 g

Cena 3 999 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud