Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejkrásnější notebooky současnosti? Microsoft představil novinky Surface Pro 11 a Surface Laptop 7

Jakub Fišer 22.05.2024

Americký gigant Microsoft včera navázal na velice plodné jarní období a představil své hardwarové novinky: hybridní zařízení Surface Pro a také notebook Surface Laptop. Oba počítače přichází s parádní výbavou, čipsety od amerického Qualcommu, umělou inteligencí Copilot+ a také cenovkou, která odkazuje k náročnější klientele.

Kapitoly článku

Surface Pro (2024)

Klasický Surface je svým způsobem tablet, který však nabízí plnohodnotný systém Windows. To je velký rozdíl oproti iPadu Pro, jenž byl představen teprve nedávno a který přichází s osekaným systémem iPadOS.

Jedenáctá generace Surface Pro disponuje v základu čipsetem Snapdragon X Plus, 16 GB RAM a 256GB SSD. Tato verze nabízí také 13″ LCD panel s rozlišením 2,8K při poměru 3:2 a obnovovací frekvencí 120 Hz.

Vybavenější model nabízí OLED panel (vůbec poprvé u Surfacu) a výkonnější čipset Snapdragon X Elite, úložiště pak začíná na 512 GB. Je ale o polovinu dražší. Úplnou novinkou u obou modelů je Quad HD čelní kamerka vhodná pro videohovory.

Zdroj: Microsoft Surface / YouTube

Surface Laptop (2024)

V rámci představovací akce Microsoft uvedl také svůj nový Surface Laptop. I ten je k mání ve variantě se Snapdragonem X Plus či X Elite, paměťová výbava je v obou případech stejná jako u Surfacu Pro. Zákazník si však může vybrat velikost IPS displeje se svítivostí až 600 nitů: k mání je 13,8″ varianta, popřípadě 15″.

Microsoft se na tiskové konferenci nevyhnul srovnání s MacBookem Air. Dle jeho tabulek je Surface výkonnější než nejlepší MacBook Air s čipem M3. Na sociálních sítích byl však redmondský gigant napaden, že porovnává neporovnatelné – MacBook Air totiž nemůže mít až 64 GB RAM.

Mohlo by vás zajímat

Cena a dostupnost

Oba nové počítače řady Surface půjdou do prodeje co nevidět. Základní Surface Pro vyjde na 999 dolarů (asi 28 tisíc korun včetně DPH), verze s X Elite bude stát 1 499 dolarů (necelých 42 tisíc korun). K mání bude ze začátku pouze Wi-Fi verze, model s 5G modemem přijde na trh později tohoto roku.

Konfigurátor Surface Laptopu je o něco složitější, nicméně důležité je, že úplně základní verze vyjde také na 999 dolarů, tedy 28 tisíc korun. Jak jsou na tom další:

  • Laptop, 13,8″, Snapdragon X Elite – 1 399 dolarů (38 500 korun včetně DPH)
  • Laptop, 15″, Snapdragon X Elite (verze Plus k mání není) – 1 299 dolarů (35 800 korun včetně DPH)

Jen pro zajímavost, nejdražší verze Surfacu Pro s OLEDem, čipem Snapdragon X Elite, 16 GB RAM a 1TB SSD vyjde v přepočtu na 46 900 korun včetně DPH. Naopak nejlépe vybavený Surface Laptop s 15″ displejem, Snapdragonem X Elite, 64 GB RAM a 1TB SSD vás bude stát v přepočtu necelých 69 tisíc korun.

Zdroj: Microsoft (1), Microsoft (2)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud